„Hanna-Liisa kõndima!“ ehk toetame liikumispuudega Hanna-Liisat

Toetuse sisu: Tasume Hanna-Liisa individuaalsete ravivesivõimlemise treeningute ning ortooside omaosaluse eest

Toetuse suurus: 406 eurot aastas + ühekordselt 549 eurot ortooside omaosalus

Toetamise aeg: jaanuar 2020 – detsember 2021*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Hanna-Liisa (sünniaasta 2008) on raske puudega laps, kes sündis seljaajusonga ja vesipeaga. Tüdrukut opereeriti songa tõttu juba 1-päevaselt ning vastsündinute osakonnas sai ta diagnoosiks Arnold-Chiari sündroomi. Tegemist on haruldase geneetilise väärarenguga, mis tähendab, et inimese teatud ajuosad ei ole korrektselt välja arenenud.

Hoolimata sellest, et seljaajusongaga lastel on oht jääda halvatuks ning vesipea diagnoos võib tähendada alaarengut, arenes tüdruk tänu meditsiinilistele sekkumistele täiesti eakohaselt – tüdruk on oma elu jooksul käinud kümmekonnal operatsioonil, nii selja- kui peaoperatsioonidel ning talle on paigaldatud ajušunt.

Et Hanna-Liisa oleks pärast operatsioone taas võimeline omal jalul liikuma, on oluline, et laps saaks intensiivset füsioteraapiat. Kahjuks riik ei ole võimeline sellises mahus füsioteraapiat puuetega lastele tagama, mistõttu kutsus Lastefond 2017. aastal ellu projekti „Hanna-Liisa kõndima!“, et tüdrukule heade annetajate toel vajalikku abi võimaldada.

Projekti raames treenis tüdrukut kord nädalas füsioterapeut ning tugiisiku abil tehakse mitu korda nädalas spetsiaalseid harjutusi. Lisaks katab fond tüdruku individuaalseid ravivesivõimlemise treeningud. Lapse taastumisele on õla alla pannud ka Fitlap OÜ nõustaja Heikki Mägi, kes toetas Hanna-Liisat tasuta toitumisnõustamisteenusega.

2020. aasta alguses saatis ema Hanna-Liisa edusammudest loo:

“Koolis jõulupeol käis jõuluvana ja jagas lastele kinke. Nii ka kutsuti Hanna-Liisa jõuluvana ette. Tüdruk läks ilusti keppide abiga jõuluvana juurde ja vähe kohmetunult ütles, et ta luuletust ega laulu ei oska, küll võib ta näidata, kuidas ta kõnnib. Jõuluvana alguses kiitis, et ta mäletas Liisat eelmisel aastal ratastoolis ja, et nii tubli, et selline edasiminek on toimunud… See peale neiu teatas, et näitab veel midagi… Ta tõstis kepid kaugemale ja hakkas kõndima ilma keppideta. Tasakesi ja ettevaatlikult, aga kindlalt omal jalal ilma millelegi toetamata 7-8 sammu edasi ja siis pööras ringi ja kõndis tagasi jõuluvana juurde, ise õnnelik ja uhke. Kõik kes seda pealt vaatasid hoidsid hinge kinni ja olid valmis tüdruk kinni püüdma, kui ta peaks kukkuma, aga ta ei kukkunud. Selline jõulukink meile ja Liisagi sai oma kingi välja lunastatud.”

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Hanna-Liisa kõndima”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Coop IBAN EE824204278603586607

Ended projects and campaigns

Take a look