Mängida tahavad kõik lapsed, ka liikumispuudega põnnid, kuid tavamänguväljakule paraku ratastooliga ei pääse. Seepärast rajas Lastefond heade annetajate toel kaks mänguparki – ühe Pärnusse ja teise Tartusse – kus nii liikumispuudega lapsed kui ka teised mängusõbrad koos toimetada saavad.

Mänguparkide eesmärk ongi luua ligipääsetavad mängimisvõimalused erivajadustega lastele, arvestades sh piiratud liikumisvõimega laste vajadusi. Näiteks ei pea liivakastis mängimiseks seal ilmtingimata istuma, vaid laps saab ka kõhuli olla, samuti pääseb ronimisväljakule ka ratastooliga. Nõnda sünnib keskkond liikumiseks, vaba aja veetmiseks ja mängimiseks kõigile. Lisaks pisematele lastele on mängupargid olulised ka inimestele, kes on alles äsja saanud ratastooli. Parkides on eraldi ratastoolirada, kus saab harjutada erinevaid liikumisviise ja üldist kohanemist ratastooliga.

Pärnu mängupark asub Pärnu haigla ees rohealal, et mängurõõmu saaksid nautida ka pisikesed patsiendid, kes haiglas pikemalt peatuma peavad. Pargis lõbustab lapsi vahva ronimislinnak, batuut, millel saab hüpata ka ratastooliga, erinevate võimalustega liivakast ja imetore kaheksajalg, mis pakub ronimisrõõmu. Mängupargi avapidu toimus 1. juunil 2023; selle rajamine läks kokku maksma 177 987 eurot.

Tartu mängupark rajati samal eesmärgil Tartu Ülikooli Kliinikumi uue lastekliiniku vahetusse lähedusse, Puusepa 2 taga asuvasse parki. Selle avapidu toimub 1. juunil: loe lisa SIIT. Tartu mängupargi rajamine läks maksma 649 399 eurot. 

Lisaks uute mänguparkide rajamisele toetasime 155 000 euroga Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevus- ja mängupargi II ja III etapi valmimist.