Mängida tahavad kõik lapsed, ka liikumispuudega põnnid, kuid tavamänguväljakule paraku ratastooliga ei pääse. Seepärast aitab Lastefond heade annetajate toel rajada kaks mänguparki – ühe Pärnusse ja teise Tartusse – kus nii liikumispuudega lapsed kui ka teised mängusõbrad koos toimetada saaksid.

Mänguparkide eesmärk on luua ligipääsetavad mängimisvõimalused erivajadustega lastele, arvestades sh piiratud liikumisvõimega laste vajadustega. Näiteks ei pea liivakastis mängimiseks seal ilmtingimata istuma, vaid haige laps saab seal ka kõhuli olla, samuti pääseb ronimisväljakule ka ratastooliga. Nõnda sünnib keskkond liikumiseks, vaba aja veetmiseks ja mängimiseks kõigile mänguhuvilistele.

Pärnu mängupark rajati Pärnu haigla esisele rohealale, et mängurõõmu saaksid nautida ka pisikesed patsiendid, kes haiglas pikemalt peatuma peavad. Tartu mängupark rajatakse samal eesmärgil Tartu Ülikooli Kliinikumi uue lastekliiniku vahetusse lähedusse, Puusepa 2 taga asuvasse parki.

Lisaks pisematele mängusõpradele on mängupargid olulised ka noortele inimestele, kes satuvad ratastooli. Parkides on eraldi ratastoolirada, kus saab harjutada erinevaid liikumisviise ja üldist kohanemist ratastooliga.

Peale uute mänguparkide rajamise oleme varem toetanud ka Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevus- ja mängupargi II etapi ning nüüd ka III etapi valmimist.

1. juunil 2023 avasime pidulikult Pärnu erivajadustega lastele mõeldud mängupargi ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevus- ja mängupargi koos uute, III etapi lisandustega. Pärnu Haigla esisele rohealale rajatud pargis lõbustab lapsi vahva ronimislinnak, batuut, millel saab hüpata ka ratastooliga, erinevate võimalustega liivakast ja imetore kaheksajalg, mis omakorda ronimisrõõmu pakub. Loe mänguparkide avamisest lähemalt.

Pärnu mängupargi rajamine läks kokku maksma 177 987 eurot ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevus- ja mängupargi III etapi valmimist toetasime 120 000 euroga. Tartu mängupargi projekteerimine ja ehitus võib praegustel andmetel maksma minna 660 264 eurot.

Seega kokku toetab Lastefond tänu heade annetajate abile erivajadustega lastele mõeldud mänguparkide rajamist 958 251 euroga.