Lastefond toetab nägemisprobleemidega lapsi, aidates soetada spetsiaalseid prille harva esinevate silmahaigustega lastele ning raviprille vähekindlustatud peredest pärit lastele. Raviprille on fond aidanud heade inimeste abiga soetada alates 2014. aastast.

Aastas vajab raviprille ca 100 (2021. aastal 107) last, kelle perele pole nende eest tasumine jõukohane. Sageli tuleb seda ette paljulapselistes peredes, kus on lapsi rohkem kui kaks ja enamasti vajavad prille kõik pere lapsed. Kuna tegemist on laste raviprillidega, siis on vajadus neid sageli vahetada, sest eelmised jäävad väikeseks või muutub prillide tugevus. Vajadus raviprille uuendada võib olla mitu korda aastas.

Lisaks toetab fond spetsiaalseid erilahendusega prille lastele, kes põevad mõnda harva esinevat silmahaigust ning vajavad kalleid eriprille.
2022. aastal aitasime soetada ka digitaalse luubi Kristiarile, kel on diagnoositud nägemisanomaalia värviaistingu vaegus.

Lastefond tasub kuni 90% raviprillide maksumusest kuni 100 euro ulatuses, 10% jääb pere omaosaluseks.

Oleme toetanud ka kirjeldustõlgete loomist Eesti laste- ja animafilmidele, et vaegnägijad lapsed võiks samuti filmimaailmast osa saada.