Uudised

PRESSITEADE: Lastefond ja Tartu Linnavalitsus aitasid liikumispuudega poisil saada vajaliku ortoosi

SA TÜK Lastefond ja Tartu Linnavalitsus aitasid kokku 111 euroga katta liikumispuudega 7-aastasele Svenile vajaliku individuaalse dünaamilise ortoosi omaosaluse summa. Sven sündis hanikupuuduses ja ajuinfarktiga, mistõttu vajas koheselt intensiivravi. Sünnitrauma tagajärjel on tal tugev mahajäämus arengus ning laps on kõikides toimingutes abistatav ehk ööpäevaringset hooldust vajav. Tänaseks on poisil diagnoositud lisaks ka epilepsia, mille tõttu… Loe lisaks »

lastefond

Lastefond pani vähihaigete laste suvelaagri korraldamisele õla alla juba viiendat aastat järjest

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit (EVLVL) peab Jõgevamaal Voore puhkekeskuses 14.–17. augustini suvelaagrit vähihaigetele lastele ja nende peredele, mille korraldamise tasusid aitab 3000 euroga katta ka SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond. Suvelaagri korraldamise eesmärk on pakkuda onkoloogilisi haigusi põdevatele ja läbipõdenud lastele vaheldust ja võimalust viibida muretult eemal igapäevasest keskkonnast ning pakkuda emotsionaalset tuge tegevusteraapia… Loe lisaks »

EVLVL laager

PRESSITEADE: IRONMANi triatlonfestivaliga kogunes asenduskodu laste toetuseks pea 2000 eurot

Eile, 15. augustil andis SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatlonifestivali korraldusmeeskond SA TÜK Lastefondile üle rahvusvahelise triatlonifestivali raames asenduskodu laste toetamiseks kogunenud annetussumma 1860 eurot. Annetussumma saadi kokku 4. augustil triatlonfestivali osana toimunud viiekilomeetrise distantsiga Seve Ehituse heategevusjooksu osalustasudest. Rahaga toetatakse asenduskodu lastele psühholoogilise toe pakkumist. Oma panuse heategevusse andsid ka IRONMAN 70.3 Otepää hea tahte… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Sügava puudega pisitüdruk saab Lastefondi annetajate toel koduseks toimetulekuks vajalikud aparaadid

SA TÜK Lastefond toetab ligi 5500 euroga pisikest Tartu tüdrukut Solanat, kes vajab kodusele ravile saamiseks pulssoksümeetrit, nebulisaatorit, aspiraatorit ja toitesüsteeme. Üheksakuusel Solanal on kaasasündinud hulgiväärarendid, millest enim mõjutavad tema elukvaliteeti hingamisteede ja südamerikked. Seetõttu on laps kogu oma senise elu alates 5. elupäevast veetnud lasteintensiivravi osakonnas juhitaval/abistaval hingamistoetusel. Arvestades Solana diagoosi (trahheobronhomalaatsia, kopsuvereringe rõhu… Loe lisaks »

lastefond

PRESSITEADE: Peetri Jooksu heategevusjooks kogub annetusi liikumispuudega Hanna-Liisa toetuseks

Laupäeval, 19. augustil leiab Harjumaal Peetri alevikus juba teist korda aset Peetri Jooks, mille raames korraldatakse koos SA TÜK Lastefondi ja Apollo Kinoga ka heategevusjooks. Tänavu kogutakse sellega toetust hetkel ratastoolis olevale 9-aastasele Hanna-Liisale, kelle abistamiseks asub rajale ka heategevusjooksu patroon Roald Johannson. Viie kilomeetri pikkune rada on jõukohane kõigile, seda võib läbida nii joostes… Loe lisaks »

Peetri jooks 2016

PRESSITEADE: Neelamispuudulikkusega väike Remi saab Lastefondi toel vajalikku ravitoitu

Alates juunikuust aitab SA TÜK Lastefond osta ravitoitu ka 1-aastasele Remile, kes ei ole neelamispuudulikkuse tõttu võimeline suu kaudu sööma kasvamiseks vajalikke toidukoguseid. Tartu poiss Remi sündis sügavalt enneaegsena 24. rasedusnädalal, sünnikaaluga vaid 610 grammi. Poisil on sellest tingitult neelamispuudulikkus, millest tulenevalt on tal raskuseid ise söömise ja neelamisega. Seetõttu vajab ta toitmist ravitoiduga. Lapse… Loe lisaks »

lastefond

Kalev aitab koguda raha kuulmispuudega laste toetuseks

Täna, 1. augustil alustab Kalevi kommivabrik koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga heategevuskampaaniat, mille eesmärgiks on koguda kuulmispuudega lastele kõneprotsessorite soetamiseks vähemalt 20 000 eurot. Heategevuskampaania “Ole kah käpp!” raames annetab Kalev augusti ja septembrikuu jooksul kõigilt ostetud Mesikäpa toodetelt 2 senti kuulmispuudega lastele, et toetada neile kuulmiseks vajalike kõneprotsessorite omaosaluse tasumist. Kampaania hõlmab kõiki Mesikäpa kaubamärgi all müüdavaid tooteid, s.h. Premia jäätiseid ja Selveri Köögi kooki…. Loe lisaks »

Mesik2pp

PRESSITEADE: Lastefond aitab haruldase haigusega tüdrukule muretseda vajalikke abivahendeid

SA TÜK Lastefond aitab käesoleva aasta lõpuni tasuda üliharuldase Ohtahara sündroomiga 7-aastase Kelli abivahendite rendi eest ning soetada tema hooldamiseks vajalikud dušialuse jalad. Kelli on sügava puudega Pärnumaa tüdruk, kellel diagnoositud üliharudlast sündroomi esineb Lastefondile teadaolevalt kogu maailmas praeguseks vaid viiel inimesel. Sünni järel ilmnesid lapsel neelamisraskused, kaaluiibe probleemid ning motoorikahäired. Kellil diagnoositi sünnipuhune ajukahjustus,… Loe lisaks »

Kelli

PRESSITEADE: Autismi diagnoosiga poiss saab Lastefondi rahastusel ratsutamisteraapiat

SA TÜK Lastefondi toetusesaajate hulka lisandus alates juunist 8-aastane Narva poiss Ilja, kes vajab oma haigusega toimetulekuks ratsutamisteraapiat. Fond toetab teda selles aasta jooksul kokku 1404 euroga. Ilja on sügavalt autistlik poiss, kelle diagnoosiga kaasuvad olulised arenguprobleemid kõikides psüühilise arengu valdkondades, sh kõnes ja kognitiivses arengus. Lapse raviarst, TÜ Kliinikumi lastepsühhiaater dr Ene Essensoni sõnul… Loe lisaks »

lastefond

PRESSITEADE: Rahvusvahelise triatlonifestivali raames toimub taaskord heategevusjooks Lastefondi toetuseks

Reedel, 4. augustil on kõik jooksusõbrad oodatud osa võtma SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatlonifestivali raames toimuvast Seve Ehituse heategevusjooksust, millega kogutakse Lastefondi vahendusel annetusi asenduskodu laste toetamiseks. Baltimaade suurimale triatlonifestivalile 3.-6. augustini on tulemas osalejad rohkem kui 30 riigist ning on kujunenud traditsiooniks, et sportlik nädalavahetus avatakse heategevusjooksuga. Heategevulikust jooksust võtab osa ka Raivo E…. Loe lisaks »

Heategevusjooks