Uudised

Arseni abistamiseks vajalik summa on koos!

Eile, 21. juunil tehtud ülekutsele annetada kahekuuse Arseni ravireisi toetuseks reageerisid head inimesed nii kiiresti, et juba vähem kui ööpäevaga on vajalik summa kokku saadud. Täname kõiki annetajaid kaasaelamise ja kiire reageerimise eest! Kuna annetusi on laekunud tõepoolest väga palju, siis võtab põhjalike kokkuvõtete tegemine aega. Anname konkreetse summa teada uue nädala alguses esimesel võimalusel.  Kahekuusel… Loe lisaks »

Arseni2

Lastefond toetab lasteneuroloogi osalemist rahvusvahelisel epilepsia kongressil

TÜ Kliinikumi Lastefond rahastab 430 euroga TÜK lastekliiniku lasteneuroloogi dr Ulvi Vaheri  osalemist rahvusvahelisel epilepsia kongressil Barcelonas. Lastekliiniku üldpediaatria ja neuroloogia osakonna juhataja dr Eve Õiglane-Šliki sõnul on epilepsiad hetkel väga kiiresti arenev neuroloogia valdkond, kus rahvusvaheline koostöö ja üliharuldaste haigusjuhtude koondamine kliinilise sümptomaatika ja haiguse kulu mõistmiseks on hädavajalik. “Ehk teisisõnu – meil on… Loe lisaks »

kongress

PRESSITEADE: Raskelt haige beebi vajab annetajate abi operatsiooniks välismaal

Raske immuunpuudulikkusega kahekuune Arseni vajab elupäästvat operatsiooni Inglismaal. Kahjuks on tema seisund nii keeruline, et ta tuleb sinna transportida meditsiinilise eralennukiga, mille eest tasumiseks palub tema pere heade annetajate abi. Tallinna pisipoisil diagnoositud väga raske ja harvaesinev immuunpuudulikkus tähendab, et lapse organism ei suuda end kaitsta erinevate bakterite, viiruste ja seente eest. Ravi saamata ei… Loe lisaks »

Arseni

Elva Südaööjooks kogus Lastefondi toetuseks üle 2000 euro

Elvas esmakordselt peetud Südaööjooks kogus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks 2045 eurot, millega toetatakse kampaania “Üleannetus” raames ravitoitu vajavaid lapsi. Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar on kogutud toetussumma üle meeldivalt üllatunud. “Esimest korda toimunud jooksuürituse kohta on kogunenud annetussumma märkimisväärne ning oleme siiralt liigutatud, et Elva Südaööjooksu korraldanud noored otsustasid üritusega toetada just Lastefondi. See näitab, et… Loe lisaks »

ühisstart 00.00

PRESSITEADE: Rakvere turvakodus viibivad lapsed saavad Lastefondi toel psühholoogilist nõustamist

SA TÜK Lastefond toetab alates juunist MTÜ Maria ja Lapsed turvakoduteenust Rakveres, aidates katta seal viibivate laste psühholoogilise nõustamise kulud. Esialgu toetatakse turvakodu selles kolme kuu jooksul kokku 2055 euroga. MTÜ Maria ja Lapsed pakub asenduskoduteenust nii Tudulinna alevikus kui Rakvere linnas. Käesoleva aasta veebruaris alustas mittetulundusühing Rakvere linnas oma asenduskodu alumisel korrusel ka turvakoduteenuse… Loe lisaks »

girl-672254_1920

Lastefond toetab jätkuvalt intellektihäirega Kätlinit

SA TÜK Lastefond otsustas jätkata 17-aastase Kätlini toetamist, kes vajab psühhiaatriliste probleemide tõttu ravimeid. Põlvamaa tüdrukul Kätlinil on intellektuaalhäire, mistõttu ta kannatab psühhiaatriliste probleemide all, nagu õpiraskused, ärrituvus, agressiivsus, impulsiivsus ning suhtlemis- ja käitumisprobleemid. Tüdrukule on määratud puue ning ta peab haiguse tõttu tarvitama ravimeid, käima regulaarselt arstlikus kontrollis ja psühholoogi konsultatsioonis. Kätlini eest hoolitsevad… Loe lisaks »

ravimid2

PRESSITEADE: Haiguse ja operatsioonide tõttu ratastooli jäänud tüdruk vajab kõndimasaamiseks annetajate tuge

SA TÜK Lastefond on taas ellu kutsunud kampaania, mille eesmärgiks on aidata üks liikumispuudega laps järjepideva ja intensiivse füsioteraapiaga kõndima. Tänavu soovitakse heade inimeste toel aidata hetkel ratastoolis olevat 9-aastast Hanna-Liisat. Hanna-Liisa on raske puudega laps, kes sündis seljaajusonga ja vesipeaga. Tüdrukut opereeriti songa tõttu juba ühepäevaselt ning vastsündinute osakonnas sai ta diagnoosiks Arnold-Chiari sündroomi…. Loe lisaks »

Hanna-Liisa fotod - 5

Uudseid koldeelemente soetades saab toetada Lastefondi

SA TÜK Lastefondi asus toetama uudseid keskkonnasäästlikke koldeelemente tootev ettevõte Tuli ja Suits OÜ, kes annetab aasta jooksul igalt müüdud koldeelementide komplekti pealt 10 eurot Lastefondile. Annetusega soovib ettevõte toetada kuulmispuudega lastele kuulmisimplantaatide kõneprotsessorite soetamist. “Olen lähedalt kokku puutunud kuulmispuudega laste muredega ja tean, et nende lahendamine on väga kallis,” räägib Tuli ja Suits juhataja… Loe lisaks »

element

PRESSITEADE: Reisiekspert premeerib Lastefondi tublimaid vabatahtlikke tuusikuga

Eile, 4. juunil kuulutas TÜK Lastefond välja oma hooaja parimad vabatahtlikud, kelleks said Kaiu Kostabi ja Hanna Plato. Tublidele haigete laste abistajatele pani fondi hea sponsor Reisiekspert välja reisi Hamburgi. 36-aastane Hanna liitus fondiga 2015. aasta sügisel ning lõppeval hooajal täitis ta juba Tartu vabatahtlike juhi abi ülesandeid. Varasemalt on ta aidanud fondis korraldada ka… Loe lisaks »

Aasta vabatahtlikud Hanna ja Kaiu (vasakult)

Elva Südaööjooks kogub annetusi Lastefondile

Reedel, 16. juuni keskööl antakse Elva raekoja kellatornist kostva „Kuldrannakese“ helide saatel start Elva Südaööjooksule, mille tulud annetatakse TÜK Lastefondi kampaania „Üleannetus“ raames ravitoitu vajavate haigete laste toetuseks. Südaööjooksu start antakse Elva kultuurikeskuse eest Kesk tänav 30 ja selle põhidistants on 10 kilomeetrit, mis koosneb kahest viiekilomeetrisest ringist mööda kesklinna tänavaid ja Arbi järve kallastel…. Loe lisaks »

jooks