Uudised

PRESSITEADE: Siimusti lastekodu töötajad saavad Lastefondi toel kiindumushäire alast koolitust

SA TÜK Lastefond toetab ligi 3000 euroga Siimusti lastekodu Metsatareke töötajate koolitusprogrammi, mis keskendub kiindumushäirele ja lapse traumale. Omandatavad teadmised võimaldavad kasvatajatel paremini toime tulla lastekodus elavate laste psühholoogilise toetamisega. Siimusti lastekodus elab 22 last vanuses 1 kuu–20 aastat, kellest enamus on viibinud asenduskodus pikalt ning paljudel esineb käitumisprobleeme, raevuhoogusid ja depressiooni. Lastekodu direktori Imbi… Loe lisaks »

girl-672254_1920

Lastefond aitab haruldase haigusega pisipoisile osta ravitoitu, abivahendeid ja ravimeid

SA TÜK Lastefond asus toetama haruldase sündroomiga üheaastast Rasmust, kes vajab haiguse tõttu ravitoitu, erinevaid abivahendeid ja ravimeid. Fond toetab pisipoissi aastas kokku ligi 6000 euroga. Rasmusel on diagnoositud harvaesinev kaasasündinud keskjoone anomaalia ehk Opitz GBBB sündroom, millest tulenevalt on tal hulgiväärarengud: trahhea-ösofageaalne lõhe ja trahheomalaatsia (kaasasündinud hingetorupehmestus, südamerike, seedetrakti anomaalia, õrn kergesti põletikuliseks muutuv… Loe lisaks »

lastefond

Lastefond aitab jätkuvalt tasuda Angelmani sündroomiga poisi erilasteaia kohamaksu

SA TÜK Lastefond toetab ka järgmise kolme kuu jooksul haruldase geenihaigusega 6-aastast Kasparit, aidates tasuda tema erilasteaia kohamaksu. Kaspar on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud harvaesinev haigus nimega Angelmani sündroom. Haigusest tingituna on lapsel arengu mahajäämus, kõnepuudulikkus ning kohmakas kõnd. Kaspar on suure hooldusvajadusega ning vajab pidevat järelevalvet ja tegevustes toetamist. Et lapse areng… Loe lisaks »

Kaspar

PRESSITEADE: Ülennetusega on ravitoitu vajavatele lastele kogunenud tänaseks ligi 38 000 eurot

SA TÜK Lastefondi kampaania “Üleannetus” koos laupäeval 15 maakonnakeskuses toimunud heategevuslike perepäevadega on toonud ravitoitu vajavatele haigetele lastele tänase seisuga 37 951 eurot. Sellest summast 23 917 eurot on annetatud Lastefondi kampaanialehel www.üleannetus.ee ning 14 034 eurot 11. märtsil üle Eesti toimunud Üleannetuse perepäevadel. Sealjuures kogunes kõige suurem toetussumma, 1447 eurot, Rakvere perepäeval. Tänaseks kogutud… Loe lisaks »

Võru perepäev. Foto: Tõnis Anton.

PRESSITEADE: Operatsioonijärgse elustamise tõttu raske ajukahjustuse saanud poiss vajab annetajate abi

SA TÜK Lastefondi annetajate tuge vajab 5-aastane Kuldar, kes sai operatsioonijärgse südameseiskumise tõttu ajukahjustuse ning vajab kodusele ravile saamiseks ravitoitu ja erinevaid abivahendeid. Kuldarit saab toetada kampaanialehel www.üleannetus.ee. Kuldaril on tuvastatud Klinefelteri sündroomi üliharuldane variant 48 XXXY (esinemissagedus 1:50 000) – kaasasündinud geneetiline poisslaste haigus, mille põhjuseks on kaks üleliigset X-kromosoomi. Selle sündroomi korral esineb… Loe lisaks »

IMG_3014

PRESSITEADE: Üleannetuse perepäevad viivad heategevuse igasse Eesti maakonda “koju kätte”

Laupäeval, 11. märtsil leiab esmakordselt aset heategevusüritus samaaegselt igas Eesti maakonnas – toimuvad SA TÜK Lastefondi Üleannetuse perepäevad, millega kogub fond annetusi ravitoitu vajavatele haigetele lastele. 15 maakonnakeskuses toimuvatel üritustel pakutakse osalejatele lisaks annetamisele võimalust meelt lahutada ning kontserti nautida. Kohal on näomaalijad, õhupallimeistrid, ekstreemsportlased, lastekirjanikud jt, mõõtu saab võtta paberlennukite täpsuslennutamises ning kaunistada seina… Loe lisaks »

Foto: Lottemaa

TÜK silmakliinik sai Lastefondi toel nägemispuudega lastele mõeldud mänguseina

Veebruari keskpaigast on TÜ Kliinikumi silmakliiniku lastenurga seinal nägemispuudega lastele mõeldud tegelussein, mille valmistamist toetas 1750 euroga ka SA TÜK Lastefond. Tegemist on maailmas suurt kasutust leidnud spetsiaalse mänguseinaga, mis kujutab endast erinevate struktuursete materjalide kasutamist ning liigutatavaid ja erikujulisi mänge seinal. Mängusein on mõeldud lastele, kes näevad väga halvasti või peaaegu üldse mitte, et… Loe lisaks »

mängusein

PRESSITEADE: Ajukahjustusega poiss vajab annetajate tuge ravitoidu saamiseks

SA TÜK Lastefondi abisaajate hulka lisandus 10-aastane Jürgen, kes sai uppumisõnnetuse tagajärjel ulatusliku ajukahjustuse. Poiss vajab oma seisundist tulenevalt kallihinnalist ravitoitu. Jürgen oli uppumisõnnetuse tagajärjel pikalt koomas ning sai raske peaaju kahjustuse. Tal on madal teadvuse tase ning spastiline tetraparees ehk kõikide jäsemete jäikus koos lihaste tahtmatute kokkutõmmetega. Poiss vajab aeg-ajalt lisahapnikku ning pidevat aspireerimist… Loe lisaks »

uleannetus_plakat

PRESSITEADE: Rapla Ühisgümnaasiumi noored toetasid ravitoitu vajavaid lapsi

Rapla Ühisgümnaasiumi õpilased tegid SA TÜK Lastefondile Üleannetuse kampaania raames 1500 euro suuruse annetuse, mis koguti heategevusliku moeetendusega. Märkimisväärne annetussumma saadi kokku etenduse pääsmete, õnneloosi piletite ja õpilaste valmistatud küpsetiste müügist. Tegemist on kooli traditsioonilise üritusega, mis on viimasel kahel aastal saanud ka heategevusliku mõõtme. Möödunud aastal toetati moeetenduse tuluga Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu…. Loe lisaks »

uleannetus_plakat

TÜ Kliinikumi lastekliinik sai Lastefondi abiga kolm uut aparaati

SA TÜK Lastefond aitas Kliinikumi lastekliinikule osta kolm uut kallihinnalist aparaati – veresoonte kuvaja ja spiromeetri allergiakeskusele ning bilirubiinimõõtja neonatoloogia osakonda. Spiromeeter on aparaat, millega teostatakse hingamisfunktsiooni uuringuid nii astmahaigetele kui ka astma kahtlusega lastele. Uuringu alusel on võimalik hinnata hingamiselundite eakohast arengut, haiguslikke muutusi ja ravi efektiivsust. TÜK lastekliiniku direktor Marika Kirss selgitab, et… Loe lisaks »

VeinViewer-Flex