Uudised

PRESSITEADE: TÜ Kliinikumi lastekliiniku spetsialistid osalevad Lastefondi toel Helsingis müofunktsionaalse teraapia koolitusel

Hetkel puudub TÜK lastekliinikus pädevus müofunktsionaalsete häiretega laste aitamiseks ning patsiendid on tulnud suunata tasulisele ravile. Seega osalevad TÜK lastekliiniku spetsialistid Helsingi Ülikoolis täna algaval müofunktsionaalse teraapia kursusel, mille kuludest aitab poole katta heade annetajate toel TÜ Kliinikumi Lastefond. Neli päeva kestev müofunktsionaalse teraapia kursus on lastekliiniku füsioterapeutidele ja logopeedidele vajalik, et tegeleda meeskonnatöös müofunktsionaalsete… Loe lisaks »

Lastefond pikendas sügavalt enneaegsena sündinud väikese Remi toetusperioodi

Vaid 610 grammise sünnikaaluga enneaegselt sündinud Remi pidi viibima haiglas ligi pool aastat, enne kui sai mitmete abivahendite toel koju minna. TÜ Kliinikumi Lastefond on aidanud heategijate toel soetada lapsele koduseks hoolduseks vajalikke abivahendeid ning jätkab ka edaspidi ravitoidu ja toitmise juurde kuuluvate tarvikute kompenseerimist. Kaheaastane Remi sündis sügavalt enneaegsena 24. rasedusnädalal. Varasest sünnist tingituna… Loe lisaks »

Lastefond jätkab heade annetajate toel haruldase haigusega Rasmuse kõrgete ravikulude toetamisega

Viimase aasta jooksul on TÜ Kliinikumi Lastefond olnud heade annetajate abil suureks toeks perele, kus kasvab väga suure hooldusvajadusega raskelt haige laps. Kuna perel on lapse haigusega seonduvalt suured kulud ravitoidule ning erinevatele abivahenditele ja ravimitele, mida riiklikult ei kompenseerita, jätkab fond heategijate toel lapse toetamist. Kolmeaastasel Rasmusel on diagnoositud kaasasündinud keskjoone anomaalia ehk harvaesinev… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Haruldase haigusega laps sai Lastefondi annetajate toel vajalikud kompressioonrõivad

Kaheaastasele haruldase sündroomiga tüdrukule on raviarsti ja terapeutide poolt korduvalt soovitatud arengut toetava abivahendina surveriideid. Sotsiaalkindlustusamet ei saa piiratud ressursside tõttu rahastada lapsele abivahendeid, mis ei ole elulise tähtsusega, ning seega ulatas lapsele annetajate toel abikäe TÜ Kliinikumi Lastefond ja kohalik omavalitsus. Erikal on ainsa lapsena Eestis diagnoositud haruldane geneetiline haigus PURA sündroom, millega kaasneb… Loe lisaks »

Lastefond jätkab kopsusiirdamise läbi teinud Valterile vajaliku ravitoidu toetamist

TÜ Kliinikumi Lastefond on toetanud harva esinevat päriliku ainevahetushaigust põdevale Valterile vajaliku ravitoidusegu ning sondiga toitmise abivahendite soetamist alates 2015. aastast. Kõrge kaloraažiga ravitoidu tarbimist peab poiss jätkama seni, kuni on saavutanud normaalkaalu ja suutnud seda säilitada vähemalt pool aastat. 17-aastasel Valteril on diagnoositud tsüstiline fibroos – hingamiselundeid ja seedesüsteemi haarav harva esinev pärilik ainevahetushaigus…. Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lastefond toetas heade annetajate abil sagedaste öiste epileptiliste hoogudega tüdrukule epilepsia madratsi ostu

Kuueaastasel Hele-Liisil on diagnoositud epilepsia ja astma, millest esimene väljendub peamiselt öiste hoogudena. Et terve pere saaks rahulikumalt magada, soovisid vanemad soetada lapsele innovaatilise spetsiaalse alarmiga madratsi. Selle soetamine oli paljulapselisele perele aga üle jõu käiv ning seega ulatasid abikäe kohalik omavalitsus ja TÜ Kliinikumi Lastefond koos heade annetajatega. Sügisel kooliteed alustava Hele-Liisi epilepsiahood esinevad… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Sügava liikumispuudega tüdruk saab Lastefondi annetajate toel tavalasteaias käia ja seal iseseisvamalt liikuda

Kaheaastane sügava liikumispuudega Kea käib tugiisiku toel tavalasteaias. Kuna lasteaed tavaratastooli ruumidesse ei luba, vajab laps spetsiaalset ratastooli, millega ta saaks iseseisvalt siseruumides liikuda. Sotsiaalkindlustusamet andis abivahendi erimenetlusele aga negatiivse otsuse, kuna ei pea seda lapsele hädavajalikuks. Väikesel 2-aastasel Keal on sügav liikumispuue, aju arenguhäire motoorikakeskuses ning raske kõnepuue, mis tingivad arengu mahajäämuse. Laps käib… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Homme stardib Tallinna vanalinnas päikeseloojangul heategevusjooks asenduskodu laste toetuseks

Homme, 3. augustil kell 21:43 antakse Tallinnas Vabaduse väljakul start Seve Ehituse heategevusjooksule, mille eesmärk on toetada asenduskodus elavate laste psühholoogilist nõustamist. Seve Ehituse heategevusjooks leiab aset IRONMAN Tallinn täispika triatloni raames, olles eelüritus nädalavahetusel toimuvale triatlonivõistlusele. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nendib, et täispikk triatlonivõistlus võib paljude inimeste jaoks tunduda ületamatu, ent… Loe lisaks »

Lastefond jätkab üliharuldase geneetilise haigusega Kuldari toetamist

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond pikendas kaasasündinud geneetilist poisslaste haigust põdeva 6-aastase Kuldari toetusperioodi, aidates heade annetajate toel katta lapse perel järgneva aasta jooksul igakuiselt abi- ja hooldusvahendite ning ühekordselt turvatooli omaosaluse maksumuse. Kuldaril on tuvastatud Klinefelteri sündroomi üliharuldane variant 48 XXXY, mille esinemissagedus on ühel 50 000 lapsest. Tegemist on kaasasündinud geneetilise poisslaste haigusega, mille… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lastefond jätkab üle 12 000 euroga katkiste hingedega lastele psühholoogilise abi võimaldamist

TÜ Kliinikumi Lastefond pikendas MTÜ Maria ja lapsed toetusprojekti, jätkates Tudulinna asenduskodus ning Rakvere noortekodus ja turvakodus viibivatele lastele annetajate toel psühholoogilist nõustamist ja terapeutilist tuge pakkuvate eripedagoog-logopeedide ning tegevusterapeudi töö- ja transpordikulude katmist. Lastefond on võimaldanud annetuste toel Tudulinna asenduskodus alates 2010. aastast ning Rakvere noortekodus ja turvakodus alates 2017. aasta suvest lastele psühholoogilist… Loe lisaks »