Uudised

Tartu Kunstnike Liit tähistas Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondi toetades oma 60. sünnipäeva

Oktoobri alguses pidas Tartu Kunstnike Liit oma 60. sünnipäeva, kuhu kutsutud külalistel paluti toetada SA TÜK Lastefondi kaudu Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondi. Tartu Kunstnike Liidu kuraatori ja projektijuhi Peeter Talvistu sõnul oli liidul juba ammu mõte ja soov lapsi aidata, kuid nad polnud leidnud õiget väljundit. Lisaks tõi ta välja, et kuna Tartu Kunstnike Liit… Loe lisaks »

DSC03991

PRESSITEADE: Lastefond ulatab madala kaaluiibega ajukahjustusega poisile abikäe ravitoidu soetamisel

Kenno on 7-aastane sügava puudega poiss, kes ei ole võimeline ise toitu närima ning ta vajab püreestatud tavatoidule lisaks kõrgekalorilist ravitoitu, et kaal tõuseks. Vaid 13 ja pool kilo kaaluval Kennol on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning psühhomotoorse arengu pidurdus. Ta on… Loe lisaks »

Lastefond_toetusabi_ravitoit

PRESSITEADE: TMB Element tegi klientidele ja koostööpartneritele jõulukingiks annetuse ravitoitu vajavatele lastele

Betoonelemente tootev Tartu ettevõte annetas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile 3000 eurot, et toetada ravitoidusegude soetamist raskelt haigetele lastele. Ettevõtte TMB Element müügi- ja turundusjuht Mai Mitt rääkis, et Lastefondi toetamise mõte tuli päevakorrale sel sügisel seoses klientidele ja koostööpartneritele jõulukinkide planeerimisega. “Pakkusin kolleegidele välja, et reklaamkingituste ostmise asemel toetaksime reaalseid abivajajaid, andes oma panuse… Loe lisaks »

DSC03991

Kirjuta oma jõulusoovid Lastefondi heategevuslikule jõulukaardile!

Müügile saabusid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevuslikud jõulukaardid, mille soetamisega toetatakse raskelt haigete laste ravitingimuste parandamist. 1,5 eurot maksvaid kahepoolseid lahtikäivaid jõulukaarte kaunistavad lastekunstniku Eva Herrera illustratsioonid. Kaardil on katmata, modernne, peen vilditekstuuriga viimistlus. Pildi pealkiri on “Üheskoos suudame rohkem” ning kujunduse autor kirjeldab idee sündi järgnevalt: Jõulukaardi mõtet suures soojas suves hellalt endaga… Loe lisaks »

Üheskoos suudame rohkem

Liikumispuudega poiss saab taas Lastefondilt tuge vajalike ortooside soetamisel

Liikumispuudega 7-aastane Tartu poiss Sven vajab individuaalseid puusa-, põlve- ja hüppeliigese ortoose, mille omaosaluse tasumine käib perele üle jõu. Sven sündis hapnikupuuduses ja ajuinfarktiga, mille tõttu vajas ta intensiivravi. Lapsel on arengus tugev mahajäämus ja ta on kõikides toimingutes abistatav ehk vajab ööpäevaringset hooldust. Tänaseks on poisil diagnoositud lisaks ka epilepsia, mille tõttu saab ta… Loe lisaks »

DSC03991

PRESSITEADE: Lastefond pakub haigeid lapsi kasvatavatele peredele tuge

SA TÜ Kliinikumi Lastefond kutsub üles kõiki peresid, kus kasvab haige või erivajadusega laps, pöörduma abi saamiseks fondi poole, et saada tuge lapse ravi või hooldamisega seotud kulutuste katmisel. Lastefond toetab oma annetajate toel kõiki Eestis elavaid lapsi, kes vajavad ravi või hooldust, mida Eesti Haigekassa ega kohalik omavalitsus ei finantseeri kas üldse või mitte… Loe lisaks »

1091

Eesti Jalgpalli Liit alustas Lastefondiga koostööd: Homsel kodumängul saab toetada raskelt haigeid lapsi

Homme õhtul A. Le Coq Arenal toimuval Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina MM-valikmängul on kohal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud, kes koguvad annetusi raskelt haigete laste ravitingimuste parandamiseks. Teisipäeva, 10. oktoobri õhtul avatakse A. Le Coq Arena festivaliala kell 19.00, staadion kell 19.45. Mängu avavile kõlab kell 21.45. Annetusi saab teha enne mängu festivalialal ja… Loe lisaks »

Eesti Jalgpalli Liit ja Lastefond Mõmmik

PRESSITEADE: Lastefond kaasrahastab ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi

SA TÜK Lastefond aitab katta kuni 2650 euro ulatuses ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi teenuste valikusse kuuluvad perede liikumis-, treening- ja toitumisnõustamise ning matkapäevad. Laste Tervisekool töötas välja ülekaalulistele puuetega lastele suunatud programmi “7-12 aastaste puuetega ülekaaluliste laste sotsiaalne rehabilitatsiooniprogramm”, mis võitis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse poolt välja kuulutatud hanke. Programmi piloteeritakse ühe aasta jooksul ning… Loe lisaks »

DSC03991

Lastefondi vabatahtlikkond kutsub uue hooaja hakul huvilisi endaga liituma

Ootame oma ridadesse igas vanuses ja elualadelt inimesi, kes sooviksid panustada oma vaba aega raskelt haigete laste ja nende perede abistamiseks. Lastefondi Tallinna meeskonnas vabatahtlikuna kaasa löömisest huvitatuid ootab tutvumisõhtu ees järgmise nädala kolmapäeval, 11. oktoobril kell 18:30 Radisson Blu Hotel Olümpia Delta saalis. Tartus toimus tutvumisõhtu juba möödunud nädala teisipäeval. Need, kes üritusele aga… Loe lisaks »

12236752_910111809043839_1729053317_o

PRESSITEADE: Lastefond toetab sondi kaudu toituva 16-aastase poisi ravitoidu kulude katmist

Matteus on sügava puudega Tartu poiss, kes saab toituda vaid gastrostoomi ehk kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väikese sondi abil. Vajalike toitainete ja energia saamiseks vajab ta spetsiaalset ravitoitu, mida haigekassa aga ei hüvita. Matteusel on diagnoositud epilepsia ja tetraparees ehk kõigi nelja jäseme osaline halvatus. Poiss saab antiepileptilist ravi, kuid sellest hoolimata on… Loe lisaks »

LF_Matteus_toetusotsus