Uudised

PRESSITEADE: Lastefond andis TÜ Kliinikumile üle robotseadme

Lastekliiniku taastusravi keskuse pisikesed patsiendid paranevad läbi mängu Täna, 14. septembril andis TÜ Kliinikumi Lastefond TÜ Kliinikumi Lastekliinikule pidulikult üle heade toetajate abiga soetatud Tyrosolutioni robotseadme, mis aitab väikeseid patsiente nende taastusravis. Komplekti tootja on Austria ettevõte Tyromotion – üks tuntuimaid taastumist toetavate kõrgtehnoloogiliste vahendite tootjaid maailmas. Teraapiategevused toimuvad läbi mängu, mis motiveerib last aktiivselt… Read more »

PRESSITEADE: Anname 8-aastasele ajukasvajaga Artjomile lootust!

HEAD AITAJAD – TEEME KÕIK, MIS VÕIMALIK! Artjom on 8-aastane poiss, kel diagnoositud pahaloomuline ajukasvaja. Last on alates 8. elukuust korduvalt opereeritud, ta on saanud nii keemia- kui ka kiiritusravi ning talle on siirdatud luuüdi tüvirakud, kuid kõikidest jõupingutustest hoolimata ei ole Artjomi haigus taandunud. Arstidel on tulnud tõdeda, et aktiivse ravi võimalusi enam paraku… Read more »

PRESSITEADE: 1,5 aastane Desiree vajab heade inimeste abi!

ARMSAD AITAJAD, PALUN TEEME SEDA TAAS! ANNAME PISITÜDRUKULE VÕIMALUSE SUUREKS SAADA JA ELADA! Raske lihashaiguse pidurdamiseks, ravi võimaldamiseks on esialgu vaja 220 000 eurot. Desiree on 1,5 aastane pisitüdruk, kellel diagnoositi spinaalne lihasatroofia alatüüp 2 (SMA2) – seda haigust põhjustab geenidefekt, mis viib keha ja hingamislihaste halvatuseni. Ilma ravita haigus süveneb ning SMA2 alavormi puhul… Read more »

PRESSITEADE: Aitame, et vähihaiged lapsed ei jääks ilma kaasaegsest ravivõimalusest!

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit aitavad soetada tüvirakkude siirdamiseks vajaliku meditsiiniseadme Heade annetajate abiga jõuab lähiajal Tartu Ülikooli Kliinikumi meditsiiniseade,  mis võimaldab tulevikus keerukaid protseduure teha Eestis. Innovaatiline seade maksab ligi 350 000 eurot, selle soetamiseks sõlmisid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit ja Tartu Ülikooli Kliinikum kolmepoolse… Read more »

PRESSITEADE: Diabeeti põdev pisipoiss vajab heade inimeste abi!

Diabeeti põdev pisipoiss vajab sobivat insuliinipumpa! Daniil on 2-aastane poiss, kes põeb diabeeti ehk suhkruhaigust. Diabeet ei ole ravitav ning kuna esimest tüüpi diabeedi puhul ei toodeta inimese organismis üldse insuliini, on vajalik eluaegne asendusravi iga päev insuliini süstides või seda insuliinipumbaga manustades. Insuliinipump säästab last igapäevasest nõelaga torkimisest. Seadmed nagu transmitteriga insuliinipump ja glükoosisensor… Read more »

PRESSITEADE: Sügava puudega Veronika vajab abi elutähtsa aparaadi saamiseks!

Palun aidake meil aidata! Sügava puudega Veronika vajab lämbumisohu ära hoidmiseks aspiraatorit! Veronika on sügava puudega 15-aastane tüdruk, kes põeb geneetilist närvisüsteemi degeneratiivhaigust. Sellega kaasneb raske epilepsia, spontaansed luumurrud ja liikumisvõimetus. Tüdruk vajab ööpäevaringset hooldust, ta ei hoia keha ega söö iseseisvalt. Lapsel on neelamisraskused ning ta on seetõttu ohustatud aspiratsioonist ehk sellest, et ta… Read more »

PRESSITEADE: Südameapteek ulatas taas haigetele lastele abikäe!

Südameapteek koos oma heade klientidega aitab ligi 6000 euroga katta abivajavate laste ravimi- ja hooldusvahendite kulusid. Juba viiendat aastat järjest kogus TÜK Lastefondi hea koostööpartner Südameapteek jõulukuul annetusi haruldasi haigusi põdevate laste heaks. Apteegi klientide abiga koguti 3208 eurot, millele Südameapteek lisas omalt poolt 2500 eurot. Kogutud 5708 euro suuruse summaga toetatakse üliharuldast nahahaigust põdevat… Read more »

PRESSITEADE: Aitame Haraldile soetada hädavajaliku kuulmisseadme!

Aitame Haraldile soetada hädavajaliku kuulmisseadme! Harald on 6-aastane raske puudega poiss, kelle kuulamisoskus on häiritud. Seepärast on tal raske koondada oma tähelepanu kõnelejale, kui ümberringi käib sigin-sagin, raske mõista kõnet ja end väljendada. Haraldil on diagnoositud ka kõnehäired. Lasteaias vajab poiss regulaarset logopeedilist abi ning lisaks eripedagoogi ja tegevusterapeudi abi rehabilitatsiooniasutuses. Kõigest hoolimata on laps… Read more »

PRESSITEADE: Lastefond toetas möödunud aastal ligi 29 500 euroga 36 ravitoitu vajavat raskelt haiget last, aastaga lisandus 14 abivajajat

Lastefond toetas möödunud aastal ligi 29 500 euroga 36 ravitoitu vajavat raskelt haiget last, aastaga lisandus 14 abivajajat. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond aitas juba kümnendat aastat järjest soetada raskelt haigetele lastele vajalikke spetsiaalseid ravitoidusegusid, mida Eesti Haigekassa ei hüvita või mille igakuised omaosaluskulud käivad peredele üle jõu. „Meie kõrval elab terve hulk lapsi, kes oma… Read more »

PRESSITEADE: Palun aitame tüdrukuid, et raske haigus ei süveneks!

Üliharuldase geenihaigusega 15-aastast Lizettet ja 11-aastast Meribeli võiks nii Eesti arstide kui ka maailma tippspetsialistide hinnangul aidata ravim, mida Eesti Haigekassa kahjuks ei kompenseeri. Tüdrukud põevad maailmas üliharuldast ning kahjuks progresseeruva kuluga pärilikku geneetilist haigust, mille nimi on mitokondriaalse membraanivalguga seotud neurodegeneratsioon ehk MPAN. See tähendab, et raud ladestub laste ajju ja põhjustab neuroloogilisi kahjustusi…. Read more »