Uudised

PRESSITEADE: Haige lapse ravitoitmine tähendab peredele keskmiselt ligi 300-eurost toetusvajadust

SA TÜK Lastefond toetab praegu kokku 16 last, kes vajavad fondi abi ravitoidu või sonditoitmiseks vajaliku atribuutika soetamiseks. Keskmine toetussumma lapse kohta on ühes kuus ligi 300 eurot. Ravitoitmise eesmärk on tagada haige varustamine nende toitainetega, mida ta ei suuda haiguse tõttu tavatoidust omastada, või nende toitainete vältimine, mida ta haiguse tõttu ei talu. Samuti… Loe lisaks »

Yleannetus_kampaania

Lastefondi toel jätkuvad liigesehaigete laste vesivõimlemistunnid Aura keskuses

Alates 14. veebruarist saavad liigesehaiged lapsed taas SA TÜK Lastefondi toel Aura Keskuses ravivesivõimlemises käia. Lastefond on oma annetajate toel võimaldanud Tartumaal elavatele liigesehaigetele lastele tasuta vesivõimlemistreeninguid Aura veekeskuses juba alates 2006. aasta sügisest. Kahjuks tekkis treeneri puudumisel 2016. aasta sügisel teenuse osutamisse paus. “Nüüd oleme aga leidnud uue suurepärase treeneri ning jätkame liigesehaigete laste… Loe lisaks »

vesivoimlemine

Christofer, Eliise ja Kelli saavad ka käesoleval aastal Lastefondi abil ravitoitu

SA TÜK Lastefond pikendas 11-aastase Eliise, 7-aastase Kelli ja peagi 2-aastase Christoferi toetusotsuseid, mille kohaselt aidatakse lastele soetada ravitoitu ka järgmise aasta jooksul. Eliise sündis enneaegsena kaaludes vaid 490 grammi. Tüdrukul on diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs (PCI) ehk ajukahjustus, mille tagajärjeks on mahajäämus füüsilises ja vaimses arengus. isaks on Eliisel raskusi jäsemete liikuvusega, mistõttu ei suuda… Loe lisaks »

Christofer_veeb

PRESSITEADE: Lastefond aitab soetada sügava puudega tüdrukule vajalikku ravitoitu

SA TÜK Lastefondi abi vajab 11-aastane närvisüsteemi haigusega Veronika, kes peab oma haiguse tõttu sööma ravitoitu. Tüdrukut saab toetada Lastefondi kampaanialehel www.üleannetus.ee. Veronika põeb geneetilist närvisüsteemi degeneratiivhaigust, millega kaasnevad kaasasündinud hulgiväärarendid, ulatuslik arengupeetus, raske epilepsia ja spontaansed luumurrud. Tüdruk on liikumisvõimetu, vajab ööpäevaringset hooldust ning ei suuda ise süüa ega oma keha hoida. Laps on pikaajaliste toitmisraskuste… Loe lisaks »

Veronika2

PRESSITEADE: Lastefond kutsub üles täitma Eesti annetustega

Algas SA TÜK Lastefondi uus kampaania nimega “Üleannetus”, mis kutsub üles tegema üle-eestilist ja üleelusuurust annetust laste toetuseks, kes vajavad oma haiguse tõttu ravitoitu.  Kampaania raames on kõikidel headel inimestel võimalik spetsiaalses veebikeskkonnas anda oma panus Eesti kaardi täitmisse annetustega. Selleks tuleb minna kampaaniaveebi aadressil www.üleannetus.ee, valida Eesti kaardi pealt koht, kuhu soovitakse oma annetus… Loe lisaks »

uleannetus_plakat

Lastefond ja Selver annavad TÜK naistekliinikule üle UH-aparaadi ja sünnituse simulatsiooninuku

Täna, 6. veebruaril annavad Lastefond ja Selver TÜ Kliinikumi naistekliinikule üle UH-aparaadi ja sünnituse simulatsiooninuku, mis hangiti heategevuskampaaniaga “Koos on kergem” kogunenud annetuse eest. Sünnituse simulatsiooninukk ehk sünnitusabi mulaaž võimaldab naistekliiniku ämmaemandatel treenida töös harvem ette tulevate erakorraliste situatsioonide lahendamist. Naistekliiniku sünnitusosakonna ülemämmaemand Pille Teesalu sõnul on see puhas rõõm, kui ämmaemandal ei tule oma… Loe lisaks »

sünnitusabi mulaaž_tootefoto2

Lastefond aitab ka järgmise aasta jooksul Mirkole, Reilile ja Raimondile ravitoitu osta

SA TÜK Lastefond pikendas 2-aastase Mirko, 4-aastase Reili ja 8-aastase Raimondi toetusotsuseid 2017. aasta lõpuni. Fond aitab lastele soetada ravitoitu ja vajalikke abivahendeid. Mirko sündis üliharuldasest geneetilisest haigusest põhjustatud aju väärarenguga ning on seetõttu südava puudega. Kahjuks ei ole arstid praeguseks suutnud talle veel täpset diagnoosi panna. Poisil on haigusest tulenevalt sügav vaimse ja motoorse… Loe lisaks »

DSC04037

PRESSITEADE: Lastefond aitab ka käesoleval aastal vähekindlustatud perede lastele raviprille osta

SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab käesoleva aasta lõpuni koostööd TÜ Kliinikumi silmakliinikuga, et tagada vähekindlustatud peredest pärit lastele vajalikud raviprillid. Lastefondilt toetuse saamiseks annab TÜ Kliinikumi silmakliinik ise fondile teada abivajavatest lastest, kes on silmaprobleemidega nende juurde vastuvõtule pöördunud. Fond katab nende laste raviprillide maksumusest kuni 60 eurot, sealjuures 10% prillide hinnast jääb alati pere… Loe lisaks »

PRILLIDEGA LAPS

Haruldase haigusega Mihhail saab ka tuleval aastal Lastefondi toel ravireisidel käia

TÜK Lastefond jätkab sisekõrva struktuurideta Mihhaili toetamist, kes vajab tuge Saksamaal ravireisidel käimiseks. Fond aitab poissi aasta jooksul rohkem kui 4500 euroga. Kolmeaastasel Ida-Virumaa poisil on diagnoositud harvaesinev haigus nimega Micheli aplaasia – lapsel puuduvad sisekõrva struktuurid ning ta on kurt. Poisi kuulmise taastamiseks tehti talle 2016. aastal Saksamaal ajutüveimplantatsioon, mida Eestis veel ei tehta…. Loe lisaks »

Mihhail_veeb

PRESSITEADE: Lastefond sai Eestis uudse autismiprogrammi juurutamiseks ligi 21 000 eurot

Täna, 27. jaanuaril andis Eesti Võlausaldajate Liit (EVUL) SA TÜK Lastefondile üle Eesti ettevõtete abiga kogutud pea 21 000 euro suuruse annetuse, millega fond rahastab Ameerika autismiprogrammi Son-Rise juurutamist Eestis. Koos äriteadmuse- ja analüütikaturu idufirma Register OÜga läbi viidud jõulukampaania raames pakuti Register OÜ andmebaasis olevatele Eesti ettevõtetele võimalust soetada endale tänupakett annetuse eest SA… Loe lisaks »

Mõmmik lapsega