Uudised

PRESSITEADE: Jõgevamaa Gümnaasiumi õpilased toetasid üle 1000 euroga vähihaigete laste peredele suunatud laagri korraldamist

Jõgevamaa Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Mari-Liis Valk ja Anna-Maria Kazakov kogusid oma praktilise töö raames TÜ Kliinikumi Lastefondile 1020 eurot Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu poolt vähihaigete laste peredele korraldatava suvelaagri toetuseks.  Jõgevamaa Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Mari-Liis Valk nentis, et mõte TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu vähihaigeid lapsi toetada tuli üksmeelselt. “Mõtlesime, kellega koostööd teha… Loe lisaks »

Lastefond jätkab vähekindlustatud perede laste toetamist raviprillide soetamisel

TÜ Kliinikumi Lastefond on koostöös TÜK silmakliinikuga toetanud alates 2015. aastast vähekindlustatud perede lastele raviprillide soetamist. Fond jätkab perede toetamist ka käesoleval aastal. Raviprillid on spetsiaalsed prillid nägemisprobleemidega lastele, mida on vaja nägemisteravuse parandamiseks. Eriti olulised on raviprillid lastele silmade koostöö tugevdamiseks amblüoopia ehk nn laisa silma ja kõõrdsilmsuse korral. Olulised on ka keerulisema ehitusega… Loe lisaks »

TÜ Kliinikumi laste- ja naistekliiniku patsiendid saavad kasutada uusi värvilisi rätikuid

AS Gildhall annetas TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu TÜK laste- ja naistekliinikule kokku tuhat saunalina ja käterätikut. „Meil tekkis võimalus anda väike panus laste- ja naistekliiniku ravitingimuste parandamisse ja kasutasime selle ära,” nentis AS Gildhall juhataja Jaan Kelder. “Need on asjad, mida haiglates ikka kulub ning mille jaoks eelarvetes alati piisavalt raha ei jätku,“ tõi Kelder… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Gameking mänguautomaatidega on Lastefondile haigete laste välismaa ravireiside toetuseks kogunenud üle 1000 euro

Mänguautomaatide operaator Gameking on SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga teinud koostööd üle aasta, annetades erinevates kaubanduskeskustes asuvate automaatidega tehtud mängude pealt haigete laste välismaa ravireiside toetuseks 1027 euro suuruse toetussumma. “Oleme esimese koostööaastaga väga rahul, mille tulemusel saime Lastefondi toetada 1027 euroga, kes suunas omakorda annetatud raha väikestele abivajavatele lastele,” nentis Gamekingi automaate opereeriva ettevõtte… Loe lisaks »

Lastefond jätkab järgneva kolme aasta jooksul raskekujulise ihtüoosihaigusega Kaido toetamist

Alates 2016. aastast jõustus Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu muudatus, mille alusel hüvitab riik 90% ulatuses ihtüoosihaigetele nahahoolduseks vajalikud baaskreemid. Raskekujulise ihtüoosihaigusega Kaidole riiklikult kompenseeritud nahahooldusvahenditest aga ei piisa. 12-aastasel Kaidol on diagnoositud pärilik ja eluaegne nahahaigus ihtüoos, mida nimetatakse ka kalasoomustõveks. Haiguse korral on naha sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või aeglustunud nende irdumine. Kahjustunud nahka ei… Loe lisaks »

Üleannetuse kampaanialeht jääb veel avatuks

Eile, 10. aprillil lõppes SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tänavuse põhikampaania Üleannetus aktiivperiood, millega kogus fond annetusi arendavaid teraapiaid vajavatele raskelt haigetele lastele. Kuna eesmärgiks seatud annetussumma kokku ei kogunenud, jääb annetusleht veel avatuks.  26. jaanuaril alanud kampaaniaga Üleannetus on tänase seisuga kogunenud kokku 35 719, 42 euro suurune annetussumma, millest saavad ühe aasta jooksul… Loe lisaks »

Projekt Jani unistuse täitumiseks ehk iseseisvalt kõndima hakkamiseks jätkub Lastefondi toel

TÜ Kliinikumi Lastefond on enneaegsena sündinud Jani toetanud alates 2011. aastast ning 2016. aastal kutsus fond ellu projekti “Jan kõndima!”, et anda poisi arengule intensiivse treeninguga hoogu juurde. Kuna tulemused tulevad tasapisi, on järjepidevus äärmiselt oluline ning Jani toetamise jätkamine on vajalik. 10-aastane Jan sündis enneaegsena. Sünnitrauma tekitas poisile ajukahjustuse, mis väljendub kogu keha haaravates… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Nädala jooksul saab veel Üleannetuse kampaanialehele asetada annetusmündi raskelt haigete laste toetuseks

SA TÜ Kliinikumi Lastefond kutsub häid inimesi ja ettevõtteid toetama arendavaid teraapiaid vajavaid raskelt haigeid lapsi oma tänavuse põhikampaania Üleannetus raames, mille jaoks loodud spetsiaalne veebileht www.üleannetus.ee on annetamiseks avatud veel kuni 10. aprillini. Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar täpsustab, et kampaanialehe sulgemine ei tähenda, et arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi pärast seda enam fondi kaudu toetada ei saaks…. Loe lisaks »

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinik sai Lastefondi toel värsked mängunurgad

Lastele, kes peavad külastama Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikut, pakuvad rõõmu uued värsked mängunurgad, mille soetamist toetas Ira Lunini pärandusest TÜ Kliinikumi Lastefond. TÜ Kliinikumi lastekliinikus on üles pandud uued põnevad ja vahvalt värvikad mängupaneelid ja laud, mida saab lihtsa vaevaga puhastada. Mängunurgad on arendavad ja pakuvad loodetavasti rõõmu nii lühemat kui ka pikemat aega lastekliinikus… Loe lisaks »

Kekkose suusasõidul kogunes arendavaid teraapiaid vajavatele lastele ligi 600 eurot

11. märtsil toimunud traditsioonilisel Kekkose suusasõidul kogunes erinevaid arendavaid teraapiaid vajavatele lastele 583,47 eurot.  Kekkose suusasõit on osalustasude kaudu toetanud TÜ Kliinikumi Lastefondi ettevõtmisi ja projekte alates 2013. aastast. Esimestel aastatel toetati ürituse raames liigesehaigete laste ravivesivõimlemist. Tänavu läks toetussumma erinevaid arendavaid teraapiaid vajavate raskelt haigete laste raviks, mille on fond võtnud ka käesoleva aasta põhikampaania Üleannetus fookusesse. … Loe lisaks »