Uudised

PRESSITEADE: TÜ Kliinikumi Lastefond toetas möödunud aastal ligi 56 000 euroga 26 ravitoitu vajavat raskelt haiget last

TÜ Kliinikumi Lastefond tõstis oma 2017. aasta põhikampaaniaga esile raskelt haigetele lastele vajalike spetsiaalsete ravitoidusegude probleemi, mida Eesti Haigekassa ei hüvita ja mille igakuised kulud on enamusele Eesti peredest üle jõu käivad. TÜK Lastefond võttis möödunud aastal oma põhikampaania Üleannetus raames fookusesse raskelt haigetele lastele vajalike spetsiaalsete ravitoidusegude rahastamise probleemi. Nimelt peavad mitmed lapsed haigusest… Loe lisaks »

Luupushaiged lapsed saavad jätkuvalt TÜ Kliinikumi Lastefondi annetajate toel vajalikku ravi

Nii 16-aastasel Vendo Mihklil, 18- aastasel Jekaterinal kui ka 17-aastasel Yanal on diagnoositud luupus ehk noorte liigesepõletik. Tegemist on eluaegse haigusega, mida saab kontrolli all hoida ravimiga, mida Eesti Haigekassa ei hüvita. Vendo Mihkel, Jekaterina ja Yana põevad haigust, mida iseloomustab krooniline autoimmuunse tekkega põletik mitmetes organites. Lisaks kahjustuvad nimetatud haigusega lastel tihti nahk, liigesed… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lastefond toetab neurofibromatoosi diagnoosiga noore leiutaja ravireisi Ameerikasse

TÜ Kliinikumi Lastefond otsustas ulatada Eestis vähelevinud haigust põdevale lapsele abikäe, et ta saaks Ameerikas haigusele spetsialiseerunud kliiniku spetsialistidelt toimetulekut tõsta aitava ning edaspidiseid kahjustusi ära hoidva raviplaani. Peeter on 11-aastane poiss, kellel on diagnoositud haigus nimega neurofibromatoos, mille tulemusena on lapsel nägemislangus, lülisamba kõverdumine ja parema sääre luu ebaliiges. Tegemist on geneetilise haigusega, mille… Loe lisaks »

TÜK Lastefond kutsub tegusaid abikäsi lööma kaasa Üleannetuse Mõmmikute valmistamisel

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva künnisel soovib TÜK Lastefond teha EV100 programmi ja oma teist aastat järjest toimuva põhikampaania Üleannetus raames Eesti riigile kingituse, mille teostamiseks palub abi käsitöö- ja meisterdushuvilistelt.  TÜ Kliinikumi Lastefond korraldab 2018. aastal teist korda põhikampaaniat Üleannetus, mille eesmärk on koguda annetusi raskelt haigetele lastele, muuta riigi tasandil ravivõimaluste rahastamise poliitikat ja… Loe lisaks »

“Aktuaalne kaamera” juhtis avalikkuse tähelepanu puudega laste ja nende vanemate riigipoolsele toetusele

Möödunud nädala pühapäeva õhtul, 14. jaanuaril oli “Aktuaalne kaamera. Nädal” eetris saade, kus tõstatati küsimus, miks teeb riik raha eraldades sügava või raske puudega lapse puhul olulist vahet, kas laps on asenduskodus, haiglas või oma vanemate juures päriskodus.  Peres elava raske ja sügava puudega lapse toetus on 80 eurot ja 55 senti. Selle eest tuleb… Loe lisaks »

Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased kogusid jõulukohvikute õhtul ravitoitu vajavatele lastele üle 400 euro

Vahetult enne jõuluvaheaja algust toimus Hugo Treffneri Gümnaasiumis heategevuslik jõulukohvikute õhtu, mida korraldasid oma praktilise töö raames 11. C klassi õpilased Laura Raudsepp ja Lotta Saadla. 20. detsembril aset leidnud kohvikuteõhtu läbivaks teemaks olid riigid ning üritusest võttis osa 10 klassikollektiivi, esindades kõlavate nimede all nii lähemaid kui ka kaugemaid maid ning kultuuride kööke. Lisaks… Loe lisaks »

Tartu naiste varjupaigas jätkab TÜK Lastefondi annetajate toel tööd lastepsühholoog

TÜ Kliinikumi Lastefond on Tartu naiste varjupaigas toetanud perevägivalla ohvritest lastele psühhoteraapia võimaldamist alates 2014. aastast ning kuna riigi ressurssidest pole jätkuvalt võimalik laste psühholoogilist abi rahastada, pikendas fond toetusprojekti. Tartu naiste varjupaik (MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskus) pakub perevägivalla ohvritele ning nende lastele varjupaika ja erinevate valdkondade nõustamist. Varjupaiga igapäevateenusteks on sotsiaalnõustamine, juriidiline nõustamine… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Tartu Kaubamaja keskuse kauplused tegid liigesehaigetele lastele 3480 euro suuruse silmapaistva heateo

Täna, 9. jaanuari pärastlõunal andsid Tartu Kaubamaja keskuse esindajad TÜ Kliinikumi Lastefondile Aura veekeskuses üle 3480 euro suuruse annetuse liigesehaigetele lastele ravivesivõimlemise toetuseks. Septembrikuu jooksul oli kõikidest Tartu Kaubamaja keskuse kauplustest võimalik osta kampaania “Silmapaistev heategu” raames neljas erinevas värvitoonis silmakujulisi helkureid. Iga helkuri müügist läks 1 euro Tartumaa liigesehaigetele lastele ravivesivõimlemise toetuseks. Lastefond võimaldab… Loe lisaks »

R-kiosk valis üheks EV100 kampaanias osalejaks TÜK Lastefondi ravitoidusegude toetusprojekti

R-kiosk teeb Eesti Vabariigi juubeli puhul kingituse neljale toiduga seotud heategevuslikule ühingule või ettevõtmisele, jaotades nende vahel ära 15 000 eurone toetussumma. Juubeliaasta puhul on R-kioskist võimalik osta kohvi uutest ja uhketest isamaalise sinimustvalge disainiga kohvitopsidest, mille igalt ostult annetab ettevõte 5 senti heategevuseks toiduga seotud algatustele. Selleks valis ettevõte välja kaheksa heategevuslikku ühingut või… Loe lisaks »

Downi sündroomiga tüdruk jätkab TÜK Lastefondi annetajate toel ratsutamisteraapia seanssidega

12-aastane kaasasündinud Downi sündroomi ja südamerikkega Tallinna tüdruk Keira on saanud Lastefondi annetajate abiga käia möödunud aasta algusest peale hipoteraapias. Kuna ratsutamisteraapia on lapsele väga hästi mõjunud, palub pere toetuse jätkumist. Keira on Downi sündroomiga tüdruk, kel on kaasasündinud südamerike vasaku vatsakese puudulikkusega. Südamerikke tõttu esineb tüdrukul ka kopsuhüpertensioon (haigusseisund, mida iseloomustab vererõhu kõrgenemine kopsu… Loe lisaks »