Uudised

PRESSITEADE: IGA VÄIKSEMGI TOETUS ON ABIKS – 17-aastase haruldase verehaigusega tüdruku ravimi kompenseerimiseks on vaja koguda veel 168 000 eurot

Haruldase verehaigusega tüdruk vajab elu jätkamiseks kallihinnalist ravimit, mida Eesti Haigekassa otsustas mitte kompenseerida ning mille tõttu lubas TÜ Kliinikumi Lastefondi nõukogu aasta lõpuni katta heade annetajate toel tüdrukule eluks vajaliku ravi. Seni on lapse toetuseks kogunenud 88 000 eurot, kuid ligi 168 000 eurot on veel puudu. Maikuu alguses avaldas TÜ Kliinikumi Lastefond abipalve,… Loe lisaks »

Lastefond pikendas kolmele raskelt haigele lapsele vajaliku ratsutamisteraapia toetusperioodi

Teraapiate puhul märkab muutust ja arengut regulaarse ja järjepideva töö tulemusena, mis võib võtta aega mitu kuud või isegi aastaid. Ratsutamisteraapiat aga riik ei rahasta. Seetõttu on heategijate toel tulnud raskelt haigeid lapsi kasvatavatele peredele appi TÜ Kliinikumi Lastefond, jätkates Kasparile, Siimule ja Iljale arenguks vajaliku hipoteraapia toetamist. Ratsutamisteraapia ei kuulu rehabilitatsiooniteenuste nimekirja ning riik… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Kunstnik Meru katab oma isikunäituse müügitulust 1210 euroga hipoteraapiat vajava raskelt haige lapse kulud

Kunstnik Meriliis Rinne (Meru) suunas oma Haus Galerii isiknäituse müügitulust 1210 eurot SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu Downi sündroomiga tüdruku ratsutamisteraapia kulude katteks. 12-aastane Keira on Downi sündroomiga tüdruk, kellel on kaasasündinud südamerike vasaku vatsakese puudulikkusega. Südamerikke tõttu esineb tüdrukul erinevate funktsioonide häireid, mistõttu on lapsel suurem vajadus igapäevaseks kõrvalabiks ja juhendamiseks. Raviarstide hinnangul… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lastefond kutsub reedel osalema Otepääl IRONMAN triatloni raames toimuval heategevusjooksul

Reede õhtul kell 19:00 antakse Otepääl Pühajärve ääres start Seve Ehituse heategevusjooksule, mille eesmärk on toetada asenduskodus elavate laste psühholoogilist nõustamist. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nendib, et IRONMANi võistlus võib paljude inimeste jaoks tunduda ületamatu, ent seda ei ole heategevusjooks, mis toimub triatloni eelõhtul. “5-kilomeetrine distants on jõukohane peaaegu kõigile ning lisaks… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lähisuhtevägivalla ohvriks olnud lapsed ja emad vajavad nõustamis- ja teraapiateenuse saamiseks annetajate tuge

Eestis puudub lähisuhtevägivalla lapsohvrite abistamise ja varajase märkamise süsteem ning riik ei rahasta lähisuhtevägivalla tunnistajaks olnud laste nõustamist avaliku teenusena. Seetõttu palub TÜ Kliinikumi Lastefond heategijate abi, et toetada Tähtvere Avatud Naistekeskuses laste ja emade nõustamist ja teraapiat. Tähtvere Avatud Naistekeskuse juhataja Pille Rives toob välja, et 2015. aasta kriminaalstatistika järgi toimus lapse juuresolekul 37%… Loe lisaks »

Haruldast nahahaigust põdeva Cassandra ravi toetuseks kogunes heategevuskontserdiga 2200 eurot

Aprillis toimus Eesti Rahva Muuseumis LC Tartu Tamme eestvedamisel heategevuskontsert, mille tulu läks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile haruldast haigust põdeva Cassandra ravi toetamiseks.   Heategevuskontserdil esinesid Eesti väärisluule viisistaja progerokkansambel Põhja Konn ning Tartu Üliõpilassegakoor Küllike Joosingu juhendamisel. Kohal oli ka kontserdi patroon president Arnold Rüütel koos abikaasa Ingrid Rüütliga. LC Tartu Tamme kontserditoimkonna juht… Loe lisaks »

Lastefondi meeskond tituleeris tänavusteks aasta vabatahtlikeks Kätlin Lindsaare ja Mari Aia

Möödunud reedel, 1. juunil kuulutas SA TÜ Kliinikumi Lastefond oma iga-aastasel tänuüritusel välja hooaja tublimad vabatahtlikud, kelleks osutusid ühisel hääletusel Tallinnas Kätlin Lindsaar ja Tartus Mari Aia. Kätlin on Lastefondi vabatahtlik juba 2012. aasta novembrist ning täitnud fondis nii meenete müügi koordinaatori, sponsorlussuhete juhi, vabatahtlike juhi abi kui ka Lastefondi sünnipäevaürituste koordinaatori rolli. Möödunud aastal… Loe lisaks »

PRESSITEADE: Lastekaitsepäeval toetad iga Gustavi kohvikus söödud koogiga TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu raskelt haigeid lapsi

Homme, 1. juunil annetavad kõik seitse Gustavi kohvikut igalt müüdud koogilt 10 senti TÜ Kliinikumi Lastefondile raskelt haigete laste ravitingimuste parandamiseks.   “Oleme Gustavis läbi aastate toetanud selliseid lasteprojekte, kus näeme, et meie toetus või tooted teevad rõõmu ja lähevad õigesse kohta,” ütles Mattias Cafe OÜ ehk Gustavi juhatuse liige Siim Liivamägi. Eelnevast tulenevalt sündis… Loe lisaks »

Liina Lust-Vedderi arvamusartikkel EPL-is: Toeta TÜ Kliinikumi peretubade sisustuse uuendamist

Jurist Liina Lust-Vedder avaldas Eesti Päevalehes arvamusartikli “Liina Lust-Vedder: sünnitusosakondade sulgejad, kas ikka mõistate, millise trauma võib ruumikitsikus Tartus perele ja Eesti iibele tekitada?” Lust-Vedder kirjutab naiste ja meeste õigustest seoses sünnitusega ning ruumikitsikuse probleemist, millega seisavad silmitsi äsja lapse saanud pered. Kutsume üles toetama Tartu Ülikooli Kliinikumi peretubade sisustuse uuendamist. Selleks palume annetada märksõnaga… Loe lisaks »

PRESSITEADE: ANNA OMA PANUS – Haruldase verehaigusega 17-aastase neiu ravikulude katmiseks on vaja koguda veel 181 000 eurot

Möödunud nädalal tegi TÜ Kliinikumi Lastefondi nõukogu otsuse pikendada 17-aastase haruldast verehaigust põdeva tüdruku ravi toetamist aasta lõpuni, mil selgub lahendus lapse edasise ravi rahastamise osas. Aasta lõpuni on tüdruku ravi kogumaksumus 255 714 eurot, millest hetkel on annetajate abiga kaetud 29%. 17-aastasele haruldast verehaigust põdevale lapsele eluks vajalikku ravi Eesti Haigekassa ei kompenseeri. Kuigi… Loe lisaks »