Lastefondi on võimalik toetada ka ühekordse annetusega, tehes ülekande meie annetuskontodele, helistades annetustelefoni numbritele või panustades annetuskastidesse.

Annetus pangaülekandega

Ühekordse pangaülekandega annetuse korral kantakse teie arvelduskontolt teie poolt määratud summa Lastefondi kontole ühel konkreetsel korral. Lastefondi vahendusel haigete laste toetamiseks tuleks teha ülekanne SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele:

  • Swedbank IBAN EE682200221015828742
  • SEB IBAN EE261010220014910011
  • Luminor IBAN EE791700017000285384
  • LHV IBAN EE527700771000610813
  • Coop IBAN EE824204278603586607

Rekvisiidid ülekande tegemiseks välismaa pankadest:
Pank: Swedbank, aadress: Liivalaia 8, Tallinn
IBAN: EE682200221015828742
SWIFT: HABAEE2X

Nii nagu püsikorralduse puhul on ka ühekordse pangaülekandega annetades vajalik selgituseks kirja panna enda isikukood, et tuludeklaratsiooni esitamisel saaks teie annetuste andmed edastada automaatselt maksuametile ning saaksite tulumaksu tagasi taotleda.

Annetus telefoninumbritele

Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele helistades lisatakse teie poolt valitud annetussumma teie sama kuu telefoniarvele. Sobiva summa annetamiseks tuleks helistada vastavale annetusnumbrile:

Üldjuhul suunatakse telefoniannetused fondi parasjagu käimasoleva kampaania toetuseks.

Hea annetaja, kui soovid möödunud aastal tehtud telefoniannetustelt tulumaksu tagasi, siis palun saada oma nimi, isikukood, annetuse summa ja annetust kinnitav telefoniarve aadressile telefoniannetused@lastefond.ee. Hiljemalt 31. jaanuariks saadetud andmed edastame Maksu- ja Tolliametile 1. veebruariks 2023. Edaspidi uuendame andmeid vastavalt laekunud andmetele kord kahe nädala kuni ühe kuu jooksul.

Annetus mTaskuga

mTasku pakub sulle mugavat võimalust teha annetusi vaid paari klikiga ning internetipanka sisenemata või sularaha omamata.

Annetamiseks lisa oma mTaskusse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaart, ava annetuskaart ja vajuta nuppu „Anneta“ või ava äpis QR-skanner ja suuna telefoni kaamera mTasku QR-märgisele. Seejärel vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus, vajutades nupule „Maksa“.

Laadi mTasku rakendus alla siit:

Appstore (iOS)
Google Play (Android)

Ava mTasku ja skaneeri QR-kood:

Annetus annetuskastidesse

Erinevatel üritustel, kus Lastefond esindatud on, näete alati ka meie annetuskaste, kuhu saate soovi korral annetada endale sobivas summas sularaha.

Samuti on Lastefondi annetuskastid püsivalt esindatud mitmes avalikus kohtas nii Tartus, Tallinnas, Pärnus, kui ka Tallinki laevadel:

Tartus
Eedeni keskus
TÜ Kliinikumis: peahoones, lastekliinikus
Politsei- ja Piirivalveamet

Tallinnas
Marienthali Keskus
Ülemiste keskus
Järve keskus
Tallinna Lennujaam

Pärnus
Port Artur

Tallinki Laevadel 
Baltic Princess
Star
Superstar
Baltic Queen
Victoria

Loe ka teiste toetusvõimaluste kohta.

Tulumaksusoodustused

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on kantud tulumaksusoodustusega organisatsioonide nimekirja, mis tähendab, et eraisik saab igalt annetuselt taotleda tulumaksu tagasi (annetaja isikukood ja annetussumma edastatakse meie poolt Maksu- ja Tolliametile ning see kajastub eeltäidetud tuludeklaratsioonis).

Ettevõtjatele teadmiseks, et annetatud summa on tulumaksusoodustusega kuni 10% aasta kasumist või 3% sotsiaalmaksuga maksustatavast summast ettevõtja enda valiku alusel. Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond edastab andmed Maksu- ja Tolliametile 1. veebruariks majandusaastale järgneval aastal.