Eessõna

SA TÜK Lastefondi vabatahtlikkonnale pani 2008. aastal aluse toonane tegevjuht Küllike Saar. Tänaseks on Lastefondil Tartus ja Tallinnas kokku üle 50 vapra, tegusa ja rõõmsameelse vabatahtliku ning üle 30 aktiivse huvilise, kes tasahilju piiluvad ja katsuvad näpuotsaga fondi tegevusi, et peagi hakata (loodetavasti) ka ise täieõiguslikeks vabatahtlikeks.

Lastefondi vabatahtlike vastutada on fondi esindamine erinevatel üritustel ning inimeste teavitamine fondi tegemistest. Igatahes on aktiivsete vabatahtlike hääl kaugele kuulda ja koos on sõpruskonnal võimalik palju suuri asju korda saata. Vabatahtlike seltskond on kindlasti mitu korda värvilisem kui vikerkaar ning igal vabatahtlikul on rääkida oma lugu. Ometi on aga kõigil ka midagi ühist, mis hoiab meid koos ja aitab kaasa suurte tegude tegemisele ja miks mitte ka maailma muutmisele paremaks paigaks. Sellest, mis on meil ühist ja mille poolest me kõik erineme kui sead ja käod, saabki lugeda teosest „SA TÜK Lastefondi vabatahtlikud: kogutud teosed“, mis sisaldab 20 lugu ja on kokku pandud 2013. aasta varakevadel. Et kaasahaaravaid, inspireerivaid ja pisut kadedustki tekitavaid lugusid parem jälgida oleks on need esitatud küsimus-vastus formaadis ning kõige olulisemad/huvitavamad faktid on välja toodud loo alguses, lisatud on ka pilt, sest kes meist ikka põrsast kotis julgeks osta?!* Kuidas need ja paljud teised huvitavad ja head inimesed päris elus välja näevad, saad teada, kui liitud SA TÜK Lastefondi lõbusa ja tegusa vabatahtlikkonnaga.

Lood on kirja pandud peategelaste enda poolt ning nende lahkel loal on üksikutes kohtades toimetaja poolt neid pisut kõpitsetud.

Läbiv lugude pealkiri: „Kui mina ütlen Lastefond, siis Sina ütled…?“