Lastefond aitab Tartu Ülikooli Kliinikumi pisikesi patsiente toetades lastekliinikusse või erinevatesse lasteosakondadesse vajalike innovaatiliste seadmete ostu, mis oma kalli hinna või ka patsientide väikese hulga tõttu haigla investeeringutekavasse ei mahu. Töötame selle nimel, et igal Eesti lapsel oleks võimalus saada kõige kaasaegsemat ravi siinsamas kodumaal ning, et haiglaravile
sattudes oleks ees ootav keskkond võimalikult lapsesõbralik.

Tutvu uute hankimist vajavate seadmetega SIIN.

2020. aastal soetasime heade annetajate toel neuroloogiaosakonda ning operatsioonikeskusesse hologrammseadmed, kus lapse tähelepanu viivad meditsiiniprotseduurilt kõrvale hologrammina ruumi tekkivad lemmiktegelased.
Lisaks sai kõige kaasaegsema portatiivse videolarüngoskoobi, bronhoskoobi ning kaamerakeskuse laste intensiivraviosakond ning neonatoloogia osakonnas aitavad juba aasta algusest tagada kõige pisemate patsientide heaolu mürataseme mõõtjad.

2021. aastal soetasime heade annetajate toel veel kolm hologrammseadet ning lasteintensiivravi osakonda fiberoskoobi juurde kaamerakeskuse koos lisadega. Samuti sai lastekliiniku laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskus juurde Griffiths III testid koos testvihikutega ning neli EVT-3 komplekti. Griffiths III testid on vajalikud psühholoogidele kuni kuue aasta vanuste laste arengu hindamiseks ning EVT-3 komplektid abimeheks logopeedidele laste kõne arengu hindamisel. Lähemalt saab soetatud seadmete kohta lugeda SIIT.