Tele2 annetas 2018. aastal iga mobiiltelefoni lisavarustuse müügi pealt 10 senti Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile insuliinipumpade ostmiseks. Kokku saadi üle 5000 euro, mis lisandus eelneva kampaaniaga kogutud 8000 eurole.

Lastefondi tegevjuhi Küllike Heina sõnul toetab Eesti Haigekassa küll senisest oluliselt rohkem kaasaegsete insuliinipumpade soetamist, kuid päris kõik vajajad neid ikkagi kohe ei saa.

“Paraku jäävad riigi poolt sätestatud kriteeriumite tõttu paljud diabeedihaiged lapsed haigekassa toetusest ilma senikaua, kui vanema ja vähemate funktsioonidega pumba soetamisest on möödas viis aastat. Siinkohal ulatab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond heade annetajate abiga nendele perele abikäe, aidates katta 90 protsenti uue insuliinipumba maksumusest,” ütles Hein.

Tele2 toetuskampaania kestis 2018. aasta veebruarist kuni aasta lõpuni. Sellele eelnevalt kogus ettevõte 8000 eurot insuliinipumpade ostmiseks läbi vanade mobiiltelefonide kogumise ja utiliseerimise.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.