Möödunud pühapäeval, 10. detsembril andis Kersti Kaljulaid Lihula Kultuurikeskuses üleriigilisel vabatahtlike tänusündmusel TÜK Lastefondi põhikampaania projektijuhile Ragnar Põllukivile üle aasta vabatahtliku tunnustuse.

Sel aastal laekus vabatahtlike tunnustamisele 114 ettepanekut ning president andis sündmusel üle 17 tunnustust.

Enne kui Põllukivi alustas kampaania Üleannetus eestvedamist, oli ta aastatel 2014 – 2016 Pardiralli korraldamisel projektijuhi rollis. Olles samal ajal võitlemas oma poja raske haigusega, panustas ta eelmainitud aastatel suure hulga oma ajast Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu tegevusse.

Käesoleval aastal esmakordselt toimunud üle-eestiline kampaania Üleannetus alustas veebruaris spetsiaalses veebikeskkonnas üleannetus.ee, kus kutsuti inimesi üles täitma Eesti kaart annetustega, ja kulmineerus 11. märtsil 15 perepäevaga samal ajal kõikides maakonnakeskustes. Põllukivi juhtis suurkampaania korraldust ja hoidis rajal üle 100-liikmelist vabatahtlikest koosnevat meeskonda, kes kõik erinevates Eesti nurkades ürituse kordaminekuks omapoolse panuse andsid. Kampaaniaga Üleannetus koguti ravitoidusegusid vajavatele lastele üle 67 000 euro suurune summa ning hetkel käivad Põllukivi eestvedamisel ettevalmistused juba uue Üleannetuse korraldamiseks.

Üleannetuse eestvedajaga on Lastefondi blogis ilmunud ka pikem intervjuu: https://www.lastefond.ee/blogi/uleannetuse-eestvedaja-ragnar-sudame-sunnil-vabatahtlik-heategevusurituste-korraldaja-juba-ule-nelja-aasta/.