6-aastane Markus on väga suure hooldusvajadusega ja äärmiselt aktiivne laps, kes vajab pidevat järelevalvet, et ta ei teeks viga ei endale ega teistele. Poisi arengut soosib ratsutamis- ja tegevusteraapia, mida on TÜ Kliinikumi Lastefond 2017. aasta lõpust lapsele annetajate toel võimaldanud ja mille toetamiseks ulatas abikäe ka LC Tallinn VIA.
Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves avaldab rõõmu, et Lionsklubi Tallinn Via soovis aidata üht last arendavate teraapiate võimaldamisega. “Markus osales ka Lastefondi käesoleva aasta põhikampaanias Üleannetus, millega tõstatas fond erinevate teraapiate kättesaadavuse ja riiklikult rahastamise temaatika ning kogus annetusi raskelt haigetele lastele, kes neid vajavad.” Ilves nentis, et Markuse haigusest tulenevalt on eriti just tegevus- ja ratsutamisteraapia järjepidev võimaldamine väga oluline, et suurendada lapse iseseisvat toimetulekut ja toetada arengut. “Markuse teraapiate vajadus on pikaajaline ja seega on väga tänuväärne, et lionsklubi Tallinn Via otsustas just teda toetada,” avaldas ta.
LC Tallinn VIA president Jaanus Vernik rääkis, et lionite tegevuse põhimõtteks on teenida ise heategevusteks raha: nad istutavad metsa, korraldavad iga-aastast lionite bowlinguturniiri, mis on osavõtjate poolest suurim veeremängude võistlus (üle 35 võistkonna), osaleva Hea Teo festivalidel ning laatadel, korraldavad kultuurireise Euroopasse jne. “Me klubis kehtib printsiip, et president otsustab, mida või keda toetada, kuid eelkõige toetame lapsi,” nentis Vernik.
Ta tõi välja, et konkreetselt just TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu 6-aastase Angelmani sündroomiga Markuse toetamisel oli mitmeid kokkusattumusi: “Kuna olen ka varem TÜK Lastefondi kaudu annetusi organiseerinud ja hea koostöö käigus on tekkinud fondi vastu usaldus, siis otsustasin leida heategevusorganisatsiooni kodulehelt abivajaja.” Vernik tõdes, et Markuse toetamine tundus tema erilise tõve tõttu vajalik. “Võib-olla andis tõuke mulle ka see, et mul on 18-aastane lapselaps Markus, kes on terve ja tegus inimene,” avaldas ta. “Kuuldes TÜ Kliinikumi Lastefondi strateegiajuhilt Küllike Saarelt meie klubiõhtul kui eriline laps on Markus ja millist pühendumist ta oma vanematelt vajab, siis tundus meie klubi liikmetele, et see meie väike toetus läks väga-väga õigesse kohta,” nentis Vernik ja lisas, et lionite juhtmõte ongi eelkõige abivajavate laste toetamine. “Lions-liikumise ülemaailmne juhtmõte on: We serve,” tõi ta välja.
Lions-klubide ühendus on suurim heategevuslik vabatahtlike organisatsioon. Haiglates, vanadekodudes, loodusõnnetuste piirkondades, koolides, lastekodudes, abivajajate kodudes jm teevad lionid vabatahtlikku ühiskondlikku tööd. Nad aitavad ja pakuvad nii füüsilist kui ka vaimset tuge. Lionid aitavad oma klubi piirkonnas, riigis ja abi jõuab ka abivajajateni üle maailma. Lioneid on praegu Eestis üle 1300 ja klubisid 60 – maailmas on lioneid aga 1,35 miljonit ja klubisid 46 tuhat.
Lions-liikumine Eestis tähistab sel aastal 30. tegutsemisaastat. Maailmas tähistati lions-tegevuse 100. aastapäeva aastal 2017. Klubil LC Tallinn VIA täitub 25 aastat jaanuaris 2019.
Infot lionite tegevusest leiab kodulehelt: www.lions.ee.