TÜ Kliinikumi Lastefond aitab soetada suhkruhaigele 8-aastasele Mariliinale insuliinipumba ja transmitteri, mis võimaldavad lisaks insuliini täpsele doseerimisele naha alla paigaldatavate sensorite abil ka pidevalt glükoosi taset veres mõõta ja jälgida.

Kaks aastat tagasi avastati Mariliinal I tüüpi diabeet ehk suhkruhaigus, mis on veresuhkru tõusuga kulgev krooniline ainevahetushaigus. Enamasti haigestuvad lapsed ja noored täiskasvanud, kõige kõrgem on haigestumus eelkooli- ja puberteedieas. Mariliina oli diagnoosimise hetkel 6-aastane.

I tüüpi diabeeti ei ole võimalik välja ravida, küll aga saab laps haigust kontrolli all hoides elada täisväärtuslikku elu ja teha kõike täpselt samamoodi nagu nende eakaaslasedki – käia lasteaias, koolis, huviringides, sportida. Vaid selle erinevusega, et diabeetikul peab alati olema käepärast insuliin, veresuhkru taseme mõõtja ja midagi magusat.

Tänu Lastefondi toel muretsetud spetsiaalsele insuliinipumbale ja selle lisaseadmele ei pea Mariliina enam mitmeid kordi päevas endale insuliini süstima ega näpust verd võttes oma veresuhkru taset kontrollima. Abivahendid mõõdavad naha alla paigaldatavate ühekordsete sensorite abil pidevalt automaatselt veresuhkru taset.

2011. aastal algatas TÜ Kliinikumi Lastefond üleriigilise kampaania tõmbamaks tähelepanu laste diabeedile. Tänaseks on Lastefond jõudnud abistada juba rohkem kui sadat suhkruhaiget last, tasudes 90% insuliinipumba ja transmitteri ostusummast. Aastatetagusest kampaaniast lähemalt siit.