Mai alguses said Võrumaa elanikud lisaks rannavormi trimmimisele panustada ka heategevusse. Nimelt toetasid heategevuslikus aeroobikas osalejad sügava ja raske puudega laste hoiukodu.

Aeroobikaõhtu „Aitame aidata” leidis aset 8. mail, kui Võru Spordikeskusesse kogunesid sportlikud Võrumaa naised ja hea koordinatsiooniga mehed. Erinevaid aeroobikastiile olid oma kodukanti tutvustama tulnud Sandra Raju (MyFitness Tallinn) ja Erle Liivak (Iirimaa spordi- ja tantsuklubid) ning Liisi Kurusk (Zumba-treeningud Põlvamaal).

Lisaks lubatud korralikule koormusele ja kalorikulule said aeroobikahuvilised anda oma panuse nii piletitulu kui lisaannetuse näol lastehoiuteenuse rahastamiseks Võru Järve koolis tegutsevale sügava ja raske puudega laste hoiukodule.

Mõmmik heategevuslikul aeroobikaõhtulMõmmiku ponnistused aeroobikas
Kell 18 võttis Lastefondi maskott Mõmmik platsi koos treenerite, kahe kolleegi ja veel 106 osalejaga ning trenn võis alata. Esimene stiil, glam vs cheers, tõi rahvale naerunäod ja Mõmmikule higimulli otsaette ning kui pöörded ja hüppamised tema kehakaalu arvestades ikka keeruliseks ja suisa ohtlikuks muutusid, tundus väike puhkus mõistliku mõttena. Teistegi osalejate näod muutusid tõsisemaks hiljemalt selleks ajaks, kui tantsuline osa asendus lihastreeninguga ning sunniti kätekõverdusi, kükist üleshüppeid ja muud lapsena kehalise kasvatuse tunnis vastumeelselt sooritatut tegema. Aastaid hiljem hea muusika saatel samu harjutusi tehes võis omaaegne antipaatia nii mõnelegi mõistetamatu tunduda.

Kuigi Mõmmiku aeroobikaalased ponnistused piirdusid esimese treeningstiiliga, jätkus tema missioon mujal saalis. Näiteks motiveeris ja ergutas ta ühel hetkel treenijaid ning järgmisel momendil mängis juba lastehoius lastega. Kui keegi suudaks kokku lugeda, mitme foto jaoks jõudis Mõmmik nende tundide jooksul poseerida…

Eks iga persoon peab oma kehale sobivaima treeningu leidma ja aeroobika pole mõõtmeid ja kohmakust arvestades vist päris Mõmmiku ala, kuid tal oli ütlemata hea meel osalejate rohkuse ja lahkuse üle. Põhiline, mis Mõmmikule kõrva sosistati, oli fakt, et heategevus teeb õnnelikuks ning
annab niigi heale üritusele veelgi särtsu juurde.

Võrukaid rõõmustas võimalus head teha
Heategevusliku aeroobikaõhtu üks eestvedaja, Võru Spordikeskuse rühmatreeningute treener Eliise Abel rõõmustas samuti aktiivse, isegi rekordilise osavõtu üle, kuivõrd reede õhtul ja ilusa ilmaga on inimeste trenni saamine paras katsumus. Antud ürituse näol oli tegemist viienda aeroobikaõhtu, kuid esimese heategevusliku üritusega. Eliisel on lootus, et soov head teha meelitab järgmisel korral kohale veelgi enam osalejaid. Sest tegelikult me ei tea ju kunagi, kuna ise abi vajame.

Lastefondi tegevjuhi Sandra Liivi sõnul kogunes heategevusliku aeroobikaga Võru sügava ja raske puudega laste hoiukodus lapsehoiu teenuse toetuseks raha kokku 637,33 eurot, mille eest saab üks laps teenust ligikaudu 115 tundi.

Hoiukodud annavad võimaluse vanematele, kes on oma sügava või raske puudega lapsega pikki aastaid kodus olnud, võtta hetke iseendale või leida võimalus tööl käimiseks. „Neile, kes selles olukorras ise olnud pole, tundub selline võimalus iseenesest mõistetav. Hoiukodude avamine on meid viinud aga inimesteni, kelle jaoks see on esimene puhkehetk mitmete aastate jooksul,” selgitas Liiv projekti olulisust.

Võru hoiukodu tegutseb Järve koolis 2014. aasta oktoobrist.

Heategevuslik aeroobikaõhtu Võrus

Loo autor: Liina Pissarev

Fotode autor: Külli Leola