Tutvustus ja maksumused

JÄLGIMISMONITORID: hind 2800–3100 €/tk, vaja 6 tk lastekliinikusse
Raskes seisundis haige/vastsündinu vajab pidevalt eluliste näitajate jälgimist. Jälgimismonitor võimaldab saada püsivat ülevaadet südametegevusest, vere hapnikuküllastatusest, vererõhu näitudest, pulsisagedusest, hingamissagedusest ja vajadusel ka kehatemperatuurist. Jälgimismonitor annab alarmiga märku, kui esineb kõrvalekaldeid eluliste näitajate normväärtustest. Põhiline sihtgrupp on vastsündinud, eelkõige enneaegsed vastsündinud.

KUVÖÖSID: hind 15 000 €/tk, vaja 1 tk lastekliinikusse
Laps sünnib 38-kraadisest niiskest keskkonnast kuiva ja jahedasse. Kuna enneaegsed lapsed ei suuda hoida oma kehatemperatuuri, siis on äärmiselt oluline tagada neile sobivad keskkonnatingimused. Kuvöös ehk inkubaator on kompleksne aparaat, mis võimaldab hoida enneaegsele sobivat temperatuuri, õhuniiskust, tagab ühtlase õhujaotuse ning filtreerib eelsoojendatud õhku. Kuvöös võimaldab enneaegset last jälgida ja ravida temale sobivas keskkonnas.

ELEKTRILISED KAALUD: hind 1386 €/tk, vaja 3 tk lastekliinikusse
Enneaegsete laste toitmise ja kasvamise (kaalus juurdevõtmise) hindamiseks on vajalikud väga täpsed elektrilised kaalud, mis võimaldavad kaaluda 10 g täpsusega.

NIISUTID-SOOJENDID HINGAMISAPARAATIDELE: hind 2320 €/tk, vaja 3 tk lastekliinikusse
Lisavarustus hingamisaparaatidele, kasutatakse eelkõige enneaegsetel lastel.

KARDIOTOKOGRAAF: hind 4000 €/tk, vaja 1 tk naistekliinikusse
KTG on aparaat loote seisundi jälgimiseks, sellega registreeritakse samal ajal nii loote südamelööke ja liigutusi kui emaka toonust ja kokkutõmbeid. KTG-aparaati saab kasutada alates 25. rasedusnädalast. Enneaegse sünnituse puhul on vajalik jälgida enneaegselt alanud sünnitustegevuse puhul emakakontraktsioone ja lapse seisundit (võimaldab hinnata loote kesknärvisüsteemi varustatust hapnikuga).

ERIOTSTARBELISED PINGID IMETAMISE SOODUSTAMISEKS: hind 300 €/tk, vaja 7 tk naistekliinikusse
Emad vajavad imetamise ajal ergonoomilisuse tagamiseks spetsiaalset jalapinki, et saaks istuvas asendis imetades jalgu toetada. Ema mugav ja pingevaba imetamisasend on imetamise tulemuslikkuse seisukohast esmatähtis.

ULTRAHELI SEADE: hind 17 000 €/tk, vaja 2 tk naistekliinikusse
Naistekliiniku perekeskus vajab 2 ultraheliseadet raseduse tuvastamiseks ja loote asendi määramiseks. Eesmärk on soetada igasse ämmaemanda kabineti 1 ultraheliseade. Hetkel on olemas kahe kabineti peale 1 aparaat.

Ultraheliseade on seade, millega tehakse ultraheliuuringut väikese raseduse tuvastamiseks, loote kasvu hindamiseks ja loote asendi määramiseks ambulatoorses vastuvõtus. Aparaat võimaldab hinnata raseduse suurust ja loote südametegevuse olemasolu, mis on normaalse raseduse kulgemise eeltingimus. Pilt lootest kuvatakse arvutiekraanil, mis on rasedale naisele emotsionaalselt oluline veendumaks raseduse normaalsest kulgemisest. Lisaks võimaldab seade suurema raseduse puhul hinnata loote asendit, mis on sageli oluline sünnitusplaani koostamiseks. Raseduse tuvastamine ja loote asendi määramine on tänapäeval esmaseks abivahendiks ämmaemandale edasise raseduse ja sünnitusplaani koostamisel.

VASTSÜNDINU PULSSOKSÜMEETER: hind 1900 €/tk, vaja 1 tk naistekliinikusse

Arvestades kaasaegset vastsündinu jälgimise juhendi soovitusi vajatakse sünnitustoas pulssoksümeetrit juba sünnist alates ka tervetel vastsündinutel. Seadmega on võimalik jälgida vastsündinu iseseisva hingamise tulemuslikkust ja kohanemist väljaspool ema üsa. Seadmega jälgitakse vastsündinu hapnikutaset veres naha kaudu selleks, et avastada kiiresti esimesed nihked hingamise ebatõhususest.  Seade annab kiire võimaluse abi andmiseks.

Kuidas Sina aidata saad?

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse:

Lapse nimi

  • Swedbank IBAN EE682200221015828742
  • SEB IBAN EE261010220014910011
  • Luminor IBAN EE791700017000285384
  • LHV IBAN EE527700771000610813
  • Coop IBAN EE824204278603586607