Hooandja ühisrahastusplatvormil saab hoogu anda Liis Mure lasteraamatule “Popa otsib kodu”. Kõik, kes toetavad Hooandja kaudu trükikulude katmist või ostavad hiljem poest raamatu, aitavad ka raskelt haigeid lapsi, sest esmatrüki autoritasu on Liis otsustanud annetada Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. 

Liis kirjutas raamatu algselt oma pojale Paulile, kelle lemmikmänguasi on üks pisike valge jänes Popa. Raamatus ongi Popa üks rõõmus ja vahva jänes, kelle ainus häda on, et tal pole kodu. Popa võtab ette koduotsingu ning teda tabavad teel erinevad seiklused ja kohtumised huvitavate tegelastega. Lõpuks leiab Popa nii mõnusa kodu kui ka ühe väga toreda sõbra. 

Raamatu autor Liis Mure on otsustanud oma pojale kirjutatud lasteraamatu avaldada, et pakkuda ka teistele lastele ja peredele lugemisrõõmu ning anda oma panus raskelt haigete laste toetuseks. “Kirjutasin selle raamatu oma väikesele pojale mõeldes. Talle meeldis juba väga pisikesena raamatuid vaadata, aga kahjuks ei olnud kõige väiksematele mõeldud eesti lasteraamatute valik eriti lai. Seetõttu tundus mulle toredana mõte teha Paulile oma raamat, kus seikleb tema lemmikmänguasi ehk pisike kaisujänes.

Lastefondi töö on mulle alati väga tänuväärne tundunud, eriti, kuna olen isegi kokku puutunud lastega, kes on väga väikesena pidanud raske haigusega silmitsi seisma. Mulle tundus see asjakohane, et mu oma lapsele tehtud raamat saaks natukenegi toetada neid lapsi, kes sellist abi vajavad.”

Lastefondi tegevjuht Kadri Org nendib, et Lastefondi meeskonna meelest on see äärmiselt siiras ja tänuväärne, et raamatuga, mille autor kirjutas oma lapsele, soovib ta aidata ka teisi lapsi, kes raviga seonduvate kulude katmisel abi vajavad. “Lugesin ka ise vahva jänese Popa koduotsimise seiklused läbi ning nautisin nii loo arengut kui ka imetlesin imearmsaid illustratsioone. Me ei jõua ära oodata, et saaks Popast kirjutatud raamatut käte vahel hoida!” 

Popa raamat ilmub Hooandja projekti õnnestumisel juba novembri lõpus. Kui ka Sina soovid toetada raamatu ilmumist ja haigeid lapsi, siis saad raamatule hoogu anda siin: https://www.hooandja.ee/projekt/lasteraamatu-popa-otsib-kodu-trukkimine