Akadeemilised organisatsioonid Eesti Üliõpilaste Selts (EÜS) ja korporatsioon Sakala annetasid SA TÜ Kliinikumi Lastefondile 600 eurot, mis koguti heategevusliku peo käigus.

Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjatoimetaja ksv! Indrek Pajur täpsustab, et annetus moodustus kevadsemestri lõpu tähistamiseks korraldatud peol läbi viidud lõbusate mängude osavõtutasudest. “Näiteks visati nooltega märki, prooviti rõngastega pudeleid tabada ja mängiti beerbong’i. Kõik mängud olid seotud vabatahtliku annetusega ja nii raha kogunes,” räägib ta.

Lastefondile sooviti Indrek Pajuri sõnul annetada üldinimlike väärtuste tõttu, mida peavad oluliseks kõik akadeemilised organisatsioonid. “Lapsed on meie tulevik ning igaüks peaks üritama teha midagi selleks, et ka need, kellel ühel või teisel põhjusel on midagi vähem, ei jää kaotajateks juba oma elu esimestest sammudest alates. Õnnelike inimestega täidetud päevad on väärtuslikud, kellegi päeva õnnelikuks tegemine väärtuslikum veelgi.”

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv peab annetust väga südantsoojendavaks. “On meeldiv, et akadeemilised organisatsioonid kannavad edasi positiivseid väärtusi, leides võimalusi ka laste abistamiseks,” märgib ta.

Eesti Üliõpilaste Selts on 1870. aastal asutatud üliõpilasorganisatsioon, mis ühendab eesti soost meesüliõpilasi. Korporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis loodi 1909. aastal.