vereproov14ndal novembril toimus ülemaailmne diabeedipäev. Sellega seoses korraldasid Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja ravimifirma Sanofi kõigis Eesti Selverites veresuhkru tasuta mõõtmise. Soovisime juhusliku mõõtmise käigus avastada kõrge veresuhkrutaseme ning suunata vajadusel inimesi täiendavateks uuringuteks arsti juurde – seda selleks, et haigus õigel ajal avastada ning muuta ravi võimalikult edukaks ja vähe tüsistusi tekitavaks. Meid abistasid noored ja julged arstitudengid Eesti Arstiüliõpilaste Seltsist, kes mõõtsid glükoositaset. Vajalikud tarbed andsid Sanofi, AB Medical, Surgitech ja Mefo, lisaks oli mõnes Selveris Sanofi poolt mõõtjad. Oma panuse andsid ka Eesti Laste ja Noorte Diabeediühing ja Eesti Diabeediliit.

mõmmik ja tibuRahvas oli sündmusest väga hästi informeeritud. Enamik oli teadlik, et kvaliteetse tulemuse saavutamiseks on soovitatav kaks tundi enne mitte süüa. Väga palju inimesi oli kohal vähemalt pool tundi enne ja ootasid juba mõõtjaid. Me alustasime mõõtmisega kell 17 ja lõpetasime 19 paiku. Väga tore oli näha inimesi enda tervise eest hoolitsemas ja diabeedi kohta uurimas. Kuigi hetkel pole teada inimeste arvu, kelle veresuhkrut mõõdeti, loodame, et see oli rohkem kui eelmine aasta.

Suur tänu kõikidele, kes osalesid ja esindasid fondi. Loomulikult suured tänud arstitudengitele, kes mõõtsid ja firmadele, kes andsid vahendid ning Selverile, kus me seda läbi viisime. Täname ka kõiki teisi, kes üritusele kaasa aitasid.

mommik plakatiga 2Samal päeval toimus ka Lastefondi väike sünnipäev. TÜK Lastefond on nüüdseks juba 12-aastane. Sünnipäeva tähistamine toimus Anne Selveris, Tartus. Honda Motor Europe Ltd tegi väga suure kingituse ja andis fondile Honda Jazz Hybridi, et saaksime veelgi rohkemaid lapsi aidata. Jazz Pesulad lubas autot puhtana hoida ning Alexela Oil varustab autot küttega. Sünnipäeval sai teha ka Mõmmikuga tasuta pilte ning need saadetakse inimestele meili peale. Samuti jagati õhupalle ning oldi rõõmsad.

Suur tänu Marliinile, kes sünnipäeva üritust vedas, ning kõigile teistele abilistele.

Kahel üritusel olid kohal: Alina, Rainis, Kätlyn, Käty, Madli-Kärt, Mari-Liis, Pille M, Ave, Ruth, Kadi, Marliin, Ülla, Inna, Kätlin L, Maria, Kreete, Sirli, Jevgenia, Kaspar, Kärt, Silva, Annika, Aneth, Katja

auto ja mommikOsalejate kommentaare:

Madli-Kärt: Üritus oli super! Olles ise ka veresuhkru mõõtja, sain positiivse emotsiooni nähes, kui suur huvi oli inimestel ürituse vastu. Juba pool tundi enne ürituse algust oli moodustunud huvilistest järjekord.

Rainis: Algul veidi kartsin oma olematu vene keele pärast, kuid lõpuks siiski selgus, et eesti keelega saab päris hästi siiski hakkama ja mõõtmine sujus mul vägagi kenasti. Emotsioon on niivõrd hea, et järgmine aasta tahan uuesti kindlasti minna. Rahvas oli varakult kohal ning inimesed olid väga sõbralikud ja kuulasid huviga, mis mul öelda neile oli nende tulemuse peale. Soovitan kõikidel minna järgmisel aastal.

Kätlin: Diabeedipäev pakkus mulle esmakordse kogemuse maskoti sees olemises, kes muutis lapsed rõõmsaks ja lisaks sai iga laps endale ka õhupalli koju kaasa. Lisaks tegi mul südame soojaks teadmine, et on inimesi, kes hoolivad oma tervisest ja kasutasid võimalust tasuta veresuhkrut mõõta.