Sellel aastal liitus Lastefondiga mitu uut vabatahtlikku, kellest kaks, Hanna ja Kadri, said tänu uuele ühisele huvile suurteks sõbrannadeks ning on juba mõne kuu jooksul olnud nii mõnegi ürituse hinged. Lastefondi osalemine Tartus maamessil oli just Kadri ja Hanna organiseerida. Nende noorte naiste ambitsioonid head teha on isegi suuremad.

Kadri Kitsik on olnud Lastefondist teadlik juba aastaid ja veeretanud peas isegi mõtet, et see oleks midagi tema jaoks, kuid puudus julgus astuda vajalik samm. Eelmisel sügisel, kui lastefond hakkas tähistama on 15. sünnipäeva, potsatas tema meilipostkasti kiri tuttavalt, kes kutsus üritust pildistama. Pakkumine hinge värisedes vastu võetud, läks Kadri juba samal õhtul koosolekule ja nii see läkski.

Aega tegeleda lastefondi asjadega tuleb leida kahe lapse kõrvalt ning tänu toetavale abikaasale ei ole see keeruline. Veelgi enam – Kadri inspireerivate juttude tulemusena ühines tema mees fondi videomeeskonnaga, et oma oskustega panustada!

Mis ikkagi tõukab Kadrit kodust laste juurest eemale võõraste laste heaks tegutsema? „Mingid hobid peavad inimesel ju olema,“ naerab ta. „Võimalus ennast teostada, teha midagi kodust väljaspool ja olla sellega kasulik haigetele lastele,“ on vastus varnast võtta. „Kõige rohkem aga annab fond võimaluse iseenda julgust ja võimeid proovile panna. Mulle meeldib, et tänu üritustel käimisele olen sattunud paljudesse sellistesse kohtadesse, kuhu ma muidu ei satuks, ja olen saanud tuttavaks mitmete inimestega, kellega muidu ilmselt poleks kunagi kohtunud. Ja kõige selle eneseteostusvajaduse rahuldamise juures saan sellega teha ka head – milline suurepärane komplekt!“ särab Kadri rahulolust. Eriti naudibki ta üritustel osalemist, sest need annavad tõelise motivatsioonilaksu. „Üllatan ennast alati, sest ma poleks iialgi uskunud, et suudan olla nii julge ja rääkida päevas mitmesaja võhivõõra inimesega,“ on Kadril põhjust olla enda üle uhke. „Tulevikus sooviksin fondis teisigi rolle täita, et ennast veel ja veel proovile panna. See on natuke hirmutav, aga samas ka väga põnev!“

Lastefond tekitas sõprussuhte ning arendas julgust ja initsiatiivikust
Kui Kadri lastefondi esimesele koosolekule jõudis, oli tema suureks üllatuseks seal ka Hanna, kellega oldi tuttavad abikaasade kaudu, kuid sagedamini ei suheldud. Lastefond aga muutis naised kiiresti lähedaseks, sest tekkis ühine teema lisaks sõbra naiseks olemisele. „Hakkasime aina rohkem omavahel suhtlema ja nüüd ei möödu päevagi uudiste vahendamiseta. Räägime palju nii lastefondist kui ka kõigest muust. Ja korraldasime koos lastefondi maamessile minekut,“ on Kadri oma uue tegevusega selgelt rahul.
Hanna Plato

Hanna Plato oli fondiga liitumist samuti pikalt edasi lükanud ning otsustas ühinemisel olla võimalikult aktiivne liige, mitte niisama nimi nimekirjas, hakates kohe pärast liitumist vedama Nordic Hypo kampaaniat. Selles aitas teda just Kadri. Nüüd on naistel ka Hanna sõnul hea igapäevarõõme ja ‑muresid jagada ning koos lastefondi jaoks uusi ideid genereerida.

Hanna leiab aega fondi ürituste korraldamiseks ja seal osalemiseks suisa koduse töö ja kolme lapsekõrvalt. Teda motiveerivad abivajajad ja lapsed, kellega on erinevatel üritustel kokku puututud, samuti teised vabatahtlikud, kes jõuavad peale töö ja pere alati särasilmselt ja positiivselt palju ära teha. Hanna naudib lastefondi esindajana üritustel osalemist, lastega tegelemist ja on võtnud südameasjaks otsida ka sponsoreid.

Miks tahab Hanna lisaks oma lastele ja tööle veel panustada lastefondi? „See annab mulle tunde, et saan teha midagi päriselt kasulikku, midagi ühiskonnale tagasi anda. Ja egoistlikult saan öelda, et selline tegevus arendab positiivselt mu isikuomadusi. Näiteks sponsorlusega tegelemine, annetuste kogumine ja negatiivsed tagasisided kasvatavad paksu naha, samuti on paranenud enesekontroll ka teistes elu valdkondades. Nüüd võib seoses maamessiga kaduda hirm helistada võõrastele inimestele, mida muidu väldin igal võimalusel,“ toob Hanna välja lastefondis osalemise arendavad omadused.

Naistele toob naeratuse näole ja rahulolu hinge positiivne tagasiside ning laste siiras rõõm Mõmmikut kallistades. „Kuigi on ka skeptikuid, kes kahtlustavad, et kuhu raha ikka läheb, on enamik inimesi lahked ja abivalmid ning kiidavad, et teeme tänuväärset asja,“ võtavad Kadri ja Hanna kokku oma eredaimad kogemused lühikese vabatahtlikuks olemise aja jooksul. Südame tegi neil tõeliselt soojaks isik, kes tõi haruldaste haiguste päeval terve karbitäie münte.

Selliseid toredaid, hingerahu pakkuvaid ja mälestusväärseid seiku koguneb lastefondi tublidel aktiivsetel vabatahtlikel kindlasti veel kuhjaga!

Maamess1

Lastefondi kolleegidega maamessil

Loo autor: Liina Pissarev