Kui päike hakkas septembrikuus taas madalamalt käima ning ilmad ei olnud enam mõnusalt soojad, ilmus linnapilti taas meie Mõmmik. Ja tõdes, et oskuslikult kasutatud päevast võib saada topeltannuse positiivsust – naudid sporti või kultuuriüritust ja poetad mündi haige lapse toetuseks.

Mõmmikud põõnavad tavaliselt küll talvel, kuid ega suure palavaga pole ka teab mis lihtne aktiivne olla. Pealegi oli kevad kibekiire üritustel annetuste kogumise aeg ja aktiivne tööelu väsitab ka kõige tugevamad karud. Tegelikult on Mõmmikul nii suur süda, et päris tervet suve ta puhata ei raatsinud, vahel tegi ikka oma palavalt armastatud tööd ka. Kuid peale pisukest hingetõmbeaega saabuski Mõmmik koos sõprade-kolleegidega taas avalikkuse ette, täis energiat ja innukust taas haigete laste jaoks raha koguma hakata.

DSC06959

DSC06864

Liikumine liidab nii Tartus kui Tallinnas.

Mõmmiku töö eeldab head vormi, sest üritused on sportlikud. Tallinnas ja Tartus osaleti trennipäeval „Liikumine liidab”. Erinevad aeroobikastiilid on Mõmmikul juba selged, nii et ta sai kenasti keskenduda oma tööle – koguda raha diabeedihaigetele lastele. Näiteks Tartu üritusel headelt inimestelt saadud summa oli 63,72 eurot ja selle suunas Lastefond 8-aastase Georg Waltheri toetuseks. Kokku hüvitab Lastefond Georg Waltheri 2000st eurose insuliinipumba ostmiseks 800 eurot, ülejäänu tasuvad haigekassa ja kohalik omavalitsus.

DSC06858 941

Oma tööle ehk laste aitamisele lisaks naudib Mõmmik ka kultuuriüritusi  – tema on see tüüp, kes kohe oskab head muusikat hinnata ja kui see kattub tööga, lähevad silmad eriti särama! Ühel ilusal päeval pakkiski ta sõbrad ja kolleegid auto peale ning võeti suund pealinna Honda Filmimuusika kontserdile. Hea muusika taustal kogutud annetused eurot läks Hegle-Riinu toetuseks, kes oma sügava puude tõttu vajab kohta Pärnu hoiukodus. Kokku aitasid lahked inimesed Hegle-Riinu 630.81 euroga.

Mõmmik Sandra

Honda-Lauluv+ñljak10

Drooniga tehtud suurepärased fotod Honda Filmimuusika kontserdist.


Honda-Lauluv+ñljak19

Mõmmiku kohalolek üritustel annab inimestele ülilihtsa võimaluse teha üks heategu – Mõmmikust on keeruline mööda vaadata ja annetuskasti raha panemine ei nõua mingit vaeva. Näiteks eurone münt ei ole inimese jaoks üldjuhul suur raha – selle eest ei saa paljudes kohtades tassi kohvigi – siis kokku koguneb niimoodi mõne lapse aitamiseks arvestatav summa. Seega said aktiivsed sportlased ja kaasaelajad kasutada juhust ja täita annetuskasti tavapäraselt ka Tartu Maratoni jooksu- ja rattaüritustel. Kõik maratoni raames kogutud annetused suunatakse ülekaaluliste laste terviseprogrammi ellu viimiseks koostöös Vireo Laste Tervisekooliga.  Maratonil olid abis lapsi lõbustamas ka Mõmmiku kultuursed sõbrad Vanemuisest, Kollased Kassid.

IMG_3372 IMG_3380

Seega tuleb tõdeda, et septembrikuu üritustel annetuse teinud inimeste jaoks käivad sport, hea muusika ja heategevus käsikäes – topeltrõõm mõnusast päevast, kas pole?

 

 

Loo autor: Liina Pissarev