Eesti tööstus- ja tehnoloogiaettevõte Tarmetec loobus ka tänavu tarbetutest jõulukingitustest ning annetas selle asemel oma klientide ja koostööpartnerite nimel Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. Lastefond otsustas suunata annetussumma Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti soetamise toetuseks. 

Tarmeteci juhataja Toomas Lepp toob välja, et raske on leida klientidele ning koostööpartneritele kingitust, mis kõiki ühtviisi rõõmustaks. Heateo kinkimine pakub rõõmu kõigile osapooltele, nii kingisaajatele kui ka kinkijatele endile.

“Meie klientidele teeb eelkõige head meelt meie toodete ja teenuste kõrge kvaliteet ning konkurentsivõimeline hind, mida oleme koos kolleegidega suutnud ka aastakümneid pakkuda. Kui toodete ja teenuste kvaliteediga on probleeme ning hind ei vasta ootustele, ei aita ka paaril korral aastas tehtud mõnekümne- või sajaeurone kingitus meil ettevõtteid enda kliendiks ega koostööpartneriks võita.

Raske on leida meelespidamiseks eset või sündmust, mis kõnetaks kõiki selle saajaid ühtemoodi. Ja vaevalt suudaksime teha mõne sellise kingituse, mida meie kliendid ise lubada ei võiks. Teisalt on raske leida inimesi, kes ei tunneks heateo tegemisel sooja tunnet hinges.” 

Toomas Lepp lisab, et haigete laste ravikulude katmise toetamine läheb kokku ka nende ettevõtte ühe põhitegevusega. “Ilmselt paljud veel ei tea, et täna moodustab erinevate seadmete ning tarvikute arendamine ja valmistamine meditsiini ning rehabilitatsiooni otstarbeks Meteci mitmetest ärisuundadest juba suurima osa. Nii kõnetab annetuse tegemine Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile enamikku meie koostööpartneritest päris otseselt. Meil on hea meel, et oleme igal aastal saanud oma panust Lastefondile ka pisut suurendada.“

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi meeskond tänab südamest Tarmeteci meeskonda, kes otsustas juba kolmandat aastat järjest teha oma koostööpartneritele ning klientidele heategevusliku jõulukingituse.