Toetuse sisu: Rahastame TÜ Kliinikumi naistekliiniku kolme ämmaemanda osalemist Helsingis toimuval ämmaemandate kongressil „Midwifery Today“

Toetuse suurus: 914 eurot 

Toetamise aeg: 2017


Tutvustus

Naistekliiniku sünnitusosakonnal on tänu Lastefondi poolt kingitud sünnituse simulaatorile võimalik koolitada ja treenida personali sünnitusabis ettetulevate erakorraliste situatsioonide lahendamistel. Üheks selliseks situatsiooniks on õlgade düstookia, selle äratundmine ja lahendamine. Ämmaemandad vajavad igakuiseid simulatsioonikoolitusi loote õlgade düstookia lahendamisel, kuna kiire tegutsemine ja õigete võtete kasutamine vähendab edaspidiseid võimalikke tüsistusi nii emal kui lootel.

Naistekliiniku kolm teotahtelist ämmaemandat, kes valdavad teemat kirjanduspõhiselt ja isiklikust kogemusest, on valmis hakkama taolistel õppepäevadel personali koolitama. Need ämmaemandad vajaksid ka kaasaegset tõenduspõhist täiendust, milleks pakub suurepärast võimalust 2017. aasta 4.-8.oktoobril Helsingis toimuv maailmakuulus ämmaemandate kongress „Midwifery Today“, mille seekordseks peateemaks on just erakorraliste sünnituste puhul ette tulla võiv õlgade düstookia.

See on ainulaadne võimalus, sest organisatsioon, kuhu kuuluvad maailma ämmaemandate tippkoolitajad, korraldavad kaks korda aastas toimuvaid kongresse tavaliselt USA-s ja Saksamaal.

Et tuua tipptasemel teadmine Eestisse, soovib naistekliinik saata oma kolm ämmaemandat kongressile. Lastefond toetab koolitusel osalemist tasudes kõigi kolme ämmaemanda sõidukulud ning neist ühe osalustasu.