Toetuse sisu: Aitame tasuda Pillele vajaliku ratsutamisteraapia eest

Toetuse suurus: 1944 eurot toetusperioodil

Toetamise aeg: veebruar 2022 – veebruar 2024*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Pillel (2004) on diagnoositud tserebraalparalüüs, täpsemalt spastiline dipleegia ehk kahejäsemehalvatus. Tema kogu keha on spastiline, mistõttu vajab Pille ööpäevaringset hoolt, sh abi treppidest kõndimisel ja toidunõude kasutamisel.

Pille on läbi aja käinud erinevates teraapiates, kuid kõige paremate tulemustega on olnud hipoteraapia. Tänu sellele hakkas Pille 6-aastaselt iseseisvalt kõndima, ehkki tasakaaluhäired on tal sellegipoolest praegugi kerged tekkima ja mõnikord kaasneb nendega ka kukkumine.

Hiljuti oli Pillel võimalus aastaid hiljem uuesti ratsutamisteraapiat proovida ning juba mõne korra järel oli tema tasakaalutunnetus parem. Samuti aitab teraapia parandada neiu kõnnimustrit, muutes seda ühtlasemaks ja kindlamaks; tugevdada tema keretüvelihaseid; parandada käte motoorikat; ning muuta ka tema kõnet ladusamaks. Pille on ise väga motiveeritud treenima ja harjutama ning ratsutamisteraapia on talle väga sobiv ja vajalik.

Lastefond koos heade annetajate abiga toetab Pille ratsutamisteraapiat 1944 euroga toetusperioodi jooksul. Kohalik omavalitsus toetab Pille teraapiat 216 euroga.

Lastefond toetab Pillet alates 2022. aasta veebruarikuust.