Nimetus: “Ma annaksin Erlele…”

Eesmärk: Toetada ränka liigesepõletikku põdeva Erle kallihinnalist ravi.


Tutvustus

Eestis jääb igal aastal liigesepõletikku sadakond last. Neist 7–8 kes vajavad bioloogilist ravi, mis maksab 80 000 krooni aastas.

Üheks neist on  9-aastane Erle, keda tabas liigesepõletik kolmandal eluaastal. Kõigepealt jäid haigeks põlved, siis hüppeliigesed, küünarnukid, sõrmenukid, puusaliigesed. Kui Erle oli kolmene, ei suutnud ta enam tihti valude tõttu voodist tõusta.

Liigesepõletiku tõttu on Erlele tehtud neli põlveoperatsiooni. Ta pidi iga päev neelama seitse-kaheksa eri rohtu. Nende kõrvalmõjud tekitavad aga luudehõrenemist ning lapse kasv pidurdus. Agressiivset haigust aitaks maha suruda bioloogiline ravim Remicade, millega Soomes on edukalt ravitud neli-viis aastat. Vanemad on lasknud juba kaks korda lapsele ravimit süstida. Üks süst maksab 9900 krooni ning selleks saadi raha kokku säästudest ja laenati sõpradelt. Ravi kompenseerimise kohta saadi haigekassalt aga eitav vastus.

Iga süsti eest 9900 krooni maksta käib perele aga üle jõu. Sestap loodab ema koostöös Lastefondiga kokku saada vähemalt 80 000 krooni, millest piisaks, et Erle saaks ravimit ühe aasta. Siis ei pea laps enam võtma ka ravimeid, mis põhjustavad kasvupeetust ja luudehõrenemist. Ülikallitest süstidest on olnud abi – põletikunäitajad on alanenud.

Kampaaniaga seoses soovib lastefond juhtida ka haigekassa tähelepanu, et liigesepõletiku ravim Remicade võetaks soodusravimite nimekirja.

Erlet saab aidata kõnega annetustelefonile. Helistades numbril 900 5025 annetad 25 krooni, numbrile 900 5100 helistades aga annetad 100 krooni. Numbrile 900 5500 helistades annetad 500 krooni.

Erlet saab toetada ka püsiannetusega, sõlmides internetipangas püsikorralduslepingu.