Toetuse sisu: Aitame soetada TÜ Kliinikumi lastekliinikule 12 uut aparaati – veresuhkru monitori, neli jälgimismonitori ning seitse elektrilist rinnapumpa

Toetuse suurus: 25 212 eurot

Toetamise aeg: 2017


Tutvustus

Veresuhkru monitor võimaldab täpsustada veresuhkrute igapäevaseid muutusi diabeedihaigetel ja seeläbi parandada ravitulemusi neil lastel, kellel diabeedi kontroll on halb. Seni lastekliiniku kasutuses olnud monitor on amortiseerunud ega võimalda diabeedihaigeid lapsi enam efektiivselt abistada. Lastekliinikus käib regulaarsel kontrollil 210 diabeedihaiget, kes kõik periooditi monitori kasutamist vajavad. Seadme hind 1895 eurot.

Jälgimismonitoride abi vajavad raskes seisundis vastsündinud eluliste näitajate pidevaks jälgimiseks. Monitor võimaldab saada püsivat ülevaadet patsiendi südametegevusest, vere hapnikuküllastatusest, vererõhu näitudest, pulsisagedusest, hingamissagedusest ja vajadusel ka kehatemperatuurist. Kui esineb kõrvalekaldeid eluliste näitajate normväärtustest, annab seade sellest alarmiga märku. Kuivõrd lastekliinikus ei ole piisavalt jälgimismonitore, osa neist on amortiseerunud või lähiajal amortiseerumas, vajab kliinik neid juurde vastsündinute, neuroloogia ja ägedate infektsioonide osakonda ning allergiakeskusesse. Nelja seadme hind on 11 641 eurot.

Kahefaasilisi elektrilisi duubelrinnapumpasid kasutatakse lastekliiniku vastsündinute osakonnas rinnaga toitmise abivahendina ja abistamiseks erinevates situatsioonides (nt piimapais ja enneaegse sünnituse järel, kui laps on nõrk ning ei jaksa piisavalt imeda saab rinnapiima väljutada pumba abil). Kahefaasilistel elektrilistel rinnapumpadel on hetkel ainukesena uuringutel põhinev tehnoloogia, mis imiteerib beebide imemisrütmi (pumpadel on reguleeritav vaakum). Seitsme seadme hind on 11 676 eurot.

Kuivõrd lastekliiniku lähiaja eelarvesse need seadmed ei mahtunud, toetas aparaatide ostu 100% ulatuses Lastefond.