Toetuse sisu: Rahastame südamelastele ja nende peredele suunatud kommunikatsioonipäeva “Südamlikud jõulud”, mida korraldab Eesti Südamelaste Tugiühing.

Toetuse suurus: 1800 eurot

Toetamise aeg: 2016


Tutvustus

Südamerikkega laste ja noorte arv kasvab Eestis aasta-aastalt. Meditsiini kiire areng võimaldab samas üha tõhusamat südamerikete korrektsioone ja ravi. Meditsiini arengu tulemusena on järjest suuremale osale kaasasündinud südamerikkega lastele võimalik kinkida elamisväärne ja kvaliteetne elu.

MTÜ Eesti Südamelaste Tugiühing koondab kaasasündinud südamerikkega laste vanemaid ja nende toetajaid. Ühingu üks eesmärk on kaasasündinud südamerikkega lastele ja nende vanematele suunatud suhtluse, projektide, ürituste ja abi korraldamine ning rahastamise organiseerimine. Oma tegevuses lähtutakse hoolivusest, vastastikusest toetamisest ning koostööst.

Augustikuus korraldas ühing suuresti Lastefondi toel oma liikmetele ja nende peredele kolmepäevase kommunikatsioonilaagri Rõuges, pärast mida liitus MTÜ-ga 51 uut liiget. Toonases laagris ilmnes ka, et kõige suurem puudus on omavahelisest suhtlemisest, kogemuste vahetamisest ja üheskoos veedetud hetkedest. Teiste samade muredega perede nägemine ja edulood annavad ka väga palju jõudu.

Just sel põhjusel korraldab ühing 18. detsembril 2016 vastavatud Eesti Rahva Muuseumis kommunikatsioonipäeva, kus südamerikkega lapsed ja nende vanemad saavad taas kogemusi jagada, üheskoos aega veeta ning kontakte vahetada.

Lastefond toetab ürituse korraldamist 1800 euroga, millest 800 eurot tuleb juuksurisalongi MRoom sihtotstarbelisest annetusest.