5. mail toimusid “Teeme Ära” raames talgud kõikjel üle Eesti, ning ega Lastefondi tublid vabatahtlikud koos oma sõpradegagi kodus istunud. Nimelt läksime appi Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku lasteosakonnale, et korda teha nende mänguaed.

Kuigi nädala alguses lubasid kõikvõimalikud ilmateatekanalid, et laupäeval sajab terve päev vihma ning hommikune ilmgi oli sobune, siis ilmataat halastas ning tõi päikese kapist välja. Kell 10.00 kogunesime mänguaeda ning töö võis alata. Kokku oli meid 25 ringis ning nagu arvata võis, oli ülekaal neidude suhtes 🙂 (Siinkohal peab ära mainima ning tänama kõiki noormehi, kes appi tulid!) Aga mida me siis tegime? Lõikasime maha vana võrkaia, pügasime hekki, lihvisime aiaposte ning liivakasti karkassi, kärutasime 2 tonni liiva ühest kohast teise, riisusime, seadsime üles uue kiigu ning korvpallilaua, värvisime ära mängumajakese ja pingid, seejuures vahetasime ära ka ühe pingi lauad, lõikasime kuuselt ära alumised oksad, ehitasime pakkudest raja ning nautisime päeva.

Igatahes võib julgelt väita, et 5 tundi tööd läks asjaette, ning Psühhiaatriakliiniku patsientidel on kõige vahvam aed Tartus!

Lastefond tänab omalt poolt ka kõiki toetajaid, kes aitasid nii jõu, nõu kui ka materjalidega!

Ja nüüd mõned pildid tööhoos talgulistest ja valminud mänguväljakust.

IMG_4200 IMG_4195 IMG_4197 IMG_4196