Selver korraldab sel aastal 17. korda heategevuskampaaniat “Koos on kergem”, et toetada lastehaiglaid ning haiglate lasteosakondi vajalike seadmete soetamisel ja väikeste patsientide ravi- ja olmetingimuste parandamisel. Kampaania käigus Tartumaa Selverites koguneva annetussumma eest aitab Lastefond tänavu osta Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteintensiivravi osakonnale uue fiiberbronhoskoobi. 

Fiiberbronhoskoop on oma olemuselt valgust juhtivatest kiududest “sond”, millega on võimalik uurida ülemiste ja alumiste hingamisteede haigusi kõige väiksematel patsientidel, ka enneaegsetel vastsündinutel. Seadme kasutamine aitab panna täpse diagnoosi ning tagada kõige parema tulemusega ravi. Fiiberbronhoskoobi abil on võimalik hingamisteid puhastada ning võtta materjali bakterioloogilisteks ning koeuuringuteks. Uuringu käigus salvestatud uuringu pildid ja videod annavad võimaluse ka hiljem leidu täpsemalt hinnata ning vajadusel teiste spetsialistidega konsulteerida. 

Kampaania algas 19. novembril 2019 ning kestab kuni 2. jaanuarini 2020. Selveri kliendid saavad abivajajaid aidata, soetades poe kassast heategevusliku kampaaniašokolaadi või -helkuri ning ostes Haage vett, Kalevi Maiuspala ja Tartu Milli tooteid või Mayeri All-Care pesukapsleid. Igalt ostukorvilt annetab Selver 1 sendi lasteosakondade toetuseks ning annetuse saab jätta ka Selverites asuvatesse korjanduslaegastesse. 

Vaata SIIT lähemalt, kuidas oma panuse saad anda ja mida lasteosakonnad ning -haiglad üle Eesti kampaania abil soetada plaanivad.