9. detsembril korraldas Tartu Tervishoiukõrgkool heategevusliku jõululaada, millega koguti ligi 500 eurot Lastefondi vahendusel TÜK naistekliinikule digitaalse beebikaalu soetamiseks.

Annetussummasse andsid oma panuse kõik laadal kaubelnud müüjad, kes panustasid kaalude seotamisse müügilaua rendi pealt 1 euro ning müügitulust 10%. Viimase juures oli oluline roll loomulikult ka ostjatel, tänu kellele müügitulu üldse tekkida sai. Lisaks oli kõikidel laadakülastajatel võimalus soetada Lastefondi meeneid ning annetada otse annetuskasti. Müügitulu ja müügilaua rendiga kogunes Lastefondile kaalude ostuks 340,70 eurot. Otse Lastefondile annetasid laadalised aga veel 157,60 eurot. Nii saadigi kokku 498,30 eurot.

Digitaalne imikukaal, mida vajab naistekliiniku perekeskuse imetamise nõustamise kabinet, maksab ca 300-400 eurot. Kuna naistekliinikul on neid tarvis vähemalt kaht, otsustas Lastefondi hea partner, meditsiinitehnikat ja -tooteid müüv ettevõte Medical24 OÜ 498,30 euro eest müüa fondile kaks kaalu ehk ühe kaalu annetusena anda. Kaalud võimaldavad nii grammi täpsusega kontrollida vastsündinute kaaluiivet kui teostada proovitoitmisi.