Reedel, 13. veebruaril andis Tartu Tervishoiu Kõrgkool SA TÜK Lastefondile üle annetuse, mis koguti kõrgkooli töötajate poolt möödunud aasta lõpus läbi viidud heategevuskampaania raames.

Kampaania kutsuti ellu novembri lõpus seoses kõrgkooli aastapäevaga ning annetusi koguti kuni jõuludeni. Raha kogumiseks seati õppehoone arendusosakonda üles annetuskast, kuhu oli kõigil kõrgkooli töötajatel võimalus vabatahtlikult Lastefondi toetuseks oma panus anda. Kampaania tulemusena kogunes 346,89 eurot, mis suunatakse fondi tänavuaastase põhikampaania – asenduskodu lastele terapeutilise toe pakkumise – rahastamisse.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kommunikatsioonijuht Jaanika Niinepuu sõnul ollakse kampaania tulemusega rahul. „Kuigi see on vaid piisake sellest, mis Lastefondil tegelikult vaja läheks, on see siiski piisake. Kui selliseid asutusi ja ka eraisikuid leiduks rohkem, kes aegajalt heategevuslikke korjandusi teeksid, siis saaksime üheskoos paremini abivajajaid aidata,“ kutsub ta teisigi üles seesuguseid algatusi ellu viima.

Paralleelselt Lastefondile annetuste kogumisega oli kõrgkoolis samaaegselt käimas ka teine heategevuslik projekt: ühisel jõul kooti SA TÜK sünnitusosakonna vastsündinutele sõbrapäevakingituseks 135 paari soojasid papusid.

„Nagu näha, puudutasid meie seekordsed heategevusprojektid lapsi. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli töötajad on mõlemasse kampaaniasse panustanud eriti sooja südame ja parimate soovidega. Hea meel on, et annetuskampaania käigus kogutud raha läheb asenduskodude lastele, et nad saaksid vajadusel täiendavat terapeutilist tuge erialaspetsialistidelt,“ sõnas Niinepuu.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli töötajad ja tudengid on ka varasemalt taolisi annetuskampaaniad läbi viinud, näiteks loomade varjupaiga, kodutute varjupaiga, naiste ja laste varjupaiga jt toetuseks.