Oktoobri alguses pidas Tartu Kunstnike Liit oma 60. sünnipäeva, kuhu kutsutud külalistel paluti toetada SA TÜK Lastefondi kaudu Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondi.

Tartu Kunstnike Liidu kuraatori ja projektijuhi Peeter Talvistu sõnul oli liidul juba ammu mõte ja soov lapsi aidata, kuid nad polnud leidnud õiget väljundit. Lisaks tõi ta välja, et kuna Tartu Kunstnike Liit on mittetulundusühing, siis pole neil enamasti ka vahendeid, et teha reaalset rahalist panust.

“Tähtpäeva ette valmistades saabus meile ühe koostööpartneri juubelikutse, milles paluti teha annetus sarnasele head tegevale projektile,” rääkis Talvistu. Ta nentis, et taoline heategevusvorm näis väga hästi ka Tartu Kunstnike Liidu plaanidega sobivat ja nad otsustasid teha samalaadse sammu. “Valisime organisatsiooniks Lastefondi ja toetatavaks projektiks Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakonnad, mis tundus olevat piisavalt laiapõhjaline toetusobjekt, mis võiks kõnetada võimalikult paljusid külalisi. Igal juhul kõnetasid see meid,” nentis Talvistu.

Tartu Kunstnike Liit palus külalistel teha Lastefondile annetus ja kirjutada selgituseks “Tartu Kunstnike Liit 60”. TÜK lasteosakondade toetuseks laekus 207 eurot.

“Raha ei kogunenud küll teab, mis palju, kuid oleme veendunud, et iga natukenegi aitab,” ütles Talvistu ja avaldas soovi leida ka tulevikus võimalusi Lastefondiga koostööks.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ütles, et tunneb suurt rõõmu organisatsioonide enda initsiatiivil tehtud koostööpakkumiste üle. “Organisatsiooni tähtpäeva sidumine heategevusega on ideaalne võimalus teha kollektiivi, koostööpartnerite ja muude külalistega ühiselt heategu ning toetada abivajajaid,” nentis ta. Lisaks tõi Saar välja, et kuna Lastefondile tehtud annetused on sihtotstarbelised, saavad organisatsioonid valida kõige südamelähedasema valdkonna, mida toetada.