Tartu Rahvusvahelise Kooli õpilased kogusid koos õpetajate ja lapsevanematega traditsioonilisel luutsinapäeva tähistamisel heategevusliku kontserdi, kohviku ja käsitööturuga 602,24 eurot.

Reedel, 15. detsembril andis koolipere TÜK Lastefondi esindajatele üle toetussumma, mis läheb sihtotstarbeliselt Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondadele vajaliku aparatuuri soetamiseks. Koolis aset leidnud annetuse üleandmisel oli kohal ka Mõmmik ning Lastefondi esindajad rääkisid kooliperele lastest, keda heategevusorganisatsioon annetajate abil toetab.

Tartu Rahvusvahelise Kooli arendusjuht Maria Mandri rääkis, et luutsinapäev on Põhjamaade traditsioon, kus riietutakse valgesse, süüdatakse küünlad ning lauldakse traditsioonilisi laule, et tuua valgust kõige pimedamasse aega aastas. ”Meie kool tähistab luutsinapäeva kontserdi, kohviku ja käsitööturuga ning igal aastal oleme toetanud mõnda heategevusorganisatsiooni,” nentis Mandri.

Käesoleval aastal valis Tartu Rahvusvahelise Kooli õpilasesindus välja just TÜK Lastefondi, sest haigete laste abistamine puudutas Mandri sõnul neid kõige enam. “Soovisime suunata annetuse just Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondadele, sest ka lapsed meie kogukonnast on saanud sealt abi,” selgitas ta.