Kes on need Lastefondi imetublid vabatahtlikud, kes teevad ise head ja aitavad juhtida ning koordineerida ka teisi ajaannetajaid ja nende heategusid? Saame lähemalt tuttavaks – Lastefondi Tallinna vabatahtlike juht Kadri Prosin ja Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Rosmarii Rosenthal.

Tallinnas on hetkel vabatahtlikke kokku 20 ja Tartus 28. Lastefondi vabatahtlikuks saamisele eelneb huvilise periood, mil ajaannetaja saab erinevates heategevuslikes ettevõtmistes kaasa lüües tunnetada, kas on valmis pühendama oma aega Lastefondi püsiva vabatahtlikuna. Tallinnas on huvilisi hetkel 10 ja Tartus 27. Hooaja vältel on huvilistega oodatud liituma ka teised, täites Lastefondi kodulehel taotluse.

Mõned vabatahtlikud täidavad ka ametniku rolli, mis tähendab, et neil on terve hooaja vältel üks kindel ja suurem vastutusala, mida nad koordineerivad ja juhivad. Lisaks on nii Tallinnas kui ka Tartus vabatahtlike juht ning vabatahtlike juhi abi.

Tänavu on Lastefondi Tallinna vabatahtlike juht Kadri Prosin ning vabatahtlike juhi abi Kerstin Kütt.

  • Kadri, kunas ja kuidas leidsid tee SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondini?

Lastefondiga liitusin eelmise aasta sügisel. Märkasin sotsiaalmeedias informatsiooni, et Lastefond otsib vabatahtlikke ja tundsin, et see on midagi mulle. Läksin värbamisüritusele ja sain aru, et mul oligi õigus. Ja juba varsti usaldati mulle Tallinna vabatahtlike juhi roll.

Mis motiveerib/inspireerib Sind olema Lastefondi vabatahtlik?

Ma usun mõttesse, et igaüks meist saab aidata inimesi meie ümber. Igaüks saab teha midagi head. Lastefondi vabatahtlikuna tunnen end ühe osana millestki suurest ja üllast. Ja uskumatu, kui paljude heade inimestega me kokku puutume. Kui paljud inimesed on nõus aitama, toetama, panustama.

Mis on Lastefondis vabatahtlikuna kaasa löömine Sulle isiklikult pakkunud?

Selle lühikese aja jooksul, mil olen Lastefondis vabatahtlik olnud, olen saanud teha kaasa väga huvitavates projektides, olen arendanud enda erinevaid oskusi, saanud palju kogemusi ja leidnud väga ägedaid tuttavaid.

Milline on Sinu kui vabatahtlike juhi ootused uuele vabatahtlike hooajale?

Ma loodan, et meil õnnestub sel hooajal jõuda veel rohkemate inimesteni ja juhtida nende tähelepanu endast nõrgemaid märkama ja aitama. Selle hooaja eesmärgiks on teha kõike natuke rohkem, natuke paremini. Loodan, et hooaja lõpus saavad kõik vabatahtlikud tunda, et oli edukas hooaeg ja nad olid osa sellest. Seega ootame endaga liituma kõiki aktiivseid ja häid inimesi, et see teoks teha!

Tänavu on Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Rosmarii Rosenthal ja vabatahtlike juhi abi Emili Kilg.

  • Rosmarii, kunas ja kuidas leidsid tee SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondini?

Liitusin pea kaks aastat tagasi, 2016. aasta detsembris. Tegin Lastefondi kodulehe kaudu taotluse, vajutasin “saada” nuppu ja nii kõik alguse saigi. Esimesele koosolekule oli küll hirmutav üksi minna, kuna ma ei teadnud kedagi, kuid enda kokkuvõtmine ja hirmude ületamine on alati ära tasunud. Enam otseselt ei mäletagi, kust see idee ja mõte tuli, aga arvatavasti oli mul vaja liigset vaba aega kuidagi sisustada ja miks mitte seda rakendada heategevusse.

Mis motiveerib/inspireerib Sind olema Lastefondi vabatahtlik?

Teadmine, kui paljusid on võimalik aidata ning soov ja tahtmine olla kellelegi abiks. Teisalt motiveerib ka võimalus ise areneda ning tänavuses rollis eelkõige areneda koos teiste vabatahtlikega.

Mis on Lastefondis vabatahtlikuna kaasa löömine Sulle isiklikult pakkunud?

Julgust, võimalusi end proovile panna ning ennast arendada.

Milline on Sinu kui vabatahtlike juhi ootused uuele vabatahtlike hooajale?  

Ootuseks ja samas ka eesmärgiks on luua vabatahtlikele keskkond, kus nad tunnevad end hästi. Soovin, et nad lööksid kaasa heategevusüritustega seonduvate teemade üle otsustamisel, et nad näeksid, et nende arvamus loeb ja et neil oleks vabadus ise rohkem teha ja kasvatada oma enesekindlust. Arvan, et on oluline, et vabatahtlikud tunnevad end üritustel käies hästi ja naudivad “väljas olekut”, mis omakorda toob ka raskelt haigete laste tarvis rohkem annetusi, kui annetajad näevad, et vabatahtlikud on õnnelikud ja naudivad seda, mis teevad.

Eelnevaga seonduv ootus on kindlasti ka võimalikult suure annetussumma kogumine hooaja lõpuks, mis annab võimaluse rohkem abi vajavaid lapsi aidata.