16.-18. detsembril said inimesed Viikingite külas osaleda Mia jõulumaa tegemistes. Mia jõulumaa on kolmandat aastat toimuv heategevusliku muinasjutumaa, mida korraldatakse vabatahtlike ja toetajate abil. Juba avapäeval külastas Mia jõulumaad üle 600 inimese. Jõulumaale said tasuta sisse puuetega inimesed, lastekodulapsed ning vähekindlustatud pered.

Lastefondi vabatahtlikud aitasid läbi viia erinevaid töötubasid. Tegevusi oli palju: jõulukaartide meisterdamine liivatrükiga, joonistamine, klaasikildudest küünlaaluste meisterdamine, jõulutähtede ja jõulupärgade valmistamine, luudade tegemine ning tinavalamine. Meie ülesanneteks oli laste ja täiskasvanutega suhtlemine, nende õpetamine ja juhendamine käsitöö tegemisel.

Kahjuks ei saanud me Lastefondi sel üritusel esindada. Kogu jõulumaa tegevus, töötoad ja vabatahtlikud olid osa terviklikust Mia muinasjutust ning Lastefondi sellega seostada polnud võimalik. Järgmistel kordadel tuleks mõelda rohkem sellele, kas ja kuidas on meil üritusel võimalik Lastefondi esindada. Siiski said vabatahtlikud juurde motivatsiooni ning palju positiivseid emotsioone. Lisaks andis jõulumaal osalemine meile uusi kogemusi ja oskusi, kuna saime ka ise vabamatel hetkedel meisterdada.

Meie juhendaja Ulvi Kalmet jäi meiega väga rahule ja tänas kõiki, kes said appi tulla. Meie tublid käsitöölised olid Heily, Helerin, Jane, Kristiina, Kätlyn, Käty, Larissa, Maris ja Piret.

Tänan kõiki toredate päevade eest!

Maris