Kätlin, Rasmus, Germo, Vendo Mihkel, Jekaterina ja Yana – kõiki neid lapsi ühendab asjaolu, et haigekassa ei kompenseeri neile hädavajalikke ravimeid kas üldse või nende laste perede majanduslikku toimetulekut arvestades mitte piisaval määral.

Südameapteegi juhtkond otsustas juba teist aastat järjest suunata oma seni jõulukingitustele mõeldud summa turunduseelarvest abivajavatele lastele ja noortele. Tänavu toetab Südameapteek noori, kellele hädavajalike ravimite soetamist haigekassa ei toeta.

Südameapteegi turundus- ja kommunikatsioonijuht Mari Sumberg ütles, et nad leiavad ettevõtte juhtkonnaga, et niigi tarbimisrohkel ajal asjade ja söögi/joogi laialdane kinkimine teineteisele on ebamõistlik. “Hea meelega anname selleks tegevuseks mõeldud summa Lastefondile, kelle abiga toetus õigete abivajajateni jõuab,” tõi Sumberg välja ja nentis, et abivajajaid on kindlasti paraku rohkem, kui selleks ressurssi jätkub.

“Sel aastal valisime oma toetuse saajateks lapsed ja noored, kelle ravi Haigekassa täies ulatuses ei toeta või kelle pere majanduslik olukord ei võimalda õiget ravi,” rääkis Sumberg. “See teema tundus meile südamelähedane eelkõige seetõttu, et toetuse elluviimine on kohene ning mõju käegakatsutav,” selgitas ta. “Loodetavasti saavad need kuus toredat last/noort oma õige ravi kohe ning jätkub nende täisväärtuslik elu.”

Lisaks tõi Sumberg välja, et neil on rõõm tõdeda, et aina enam ettevõtteid mõtlevad samas suunas ning selle aasta pühade jooksul on siit-sealt kuulda olnud sarnast käitumist. “Kutsume ka oma koostööpartnereid ja sõpru meiega ühinema ning annetust tegema,” kutsus Sumberg üles.