Nimetus: “Turvalise sünni nimel”

Eesmärk: Parandada laste sünnitingimusi TÜ Kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakonas.


Tutvustus

TÜK naistekliiniku sünnitusosakond vajab kardiotokograafi (KTG-aparaati), et sünnitaja ja tema lapse tervisenäitajad oleksid sünnitusel paremini jälgitavad ja võimaldaksid teha õigeaegseid abistamisotsuseid.

Uuringut antud aparaadiga vajavad kõik sünnitajad, sest see võimaldab hinnata loote seisundit sünnituse ajal. Tänu KTG-aparaadi abile on võimalik õigel ajal avastada loote seisundi halvenemine ja vajadusel lõpetada sünnitus kiiresti kas keisrilõike või vaakumekstraktsiooniga. KTG-aparaadi toetus on väga vajalik mitmikute sündimisel ja riskirasedate puhul. Aparaadiga on võimalik jälgida ka tulevase ema seisundit, sest muutused tema tervisenäitajates mõjutavad ka lapse seisundit.

Naistekliinikus sündis 2005. aastal 2146 last, nendest enneaegseid oli 205 ning kaksikuid 38 paari. SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliinik on kõrgema etapi haigla, seetõttu sünnitavad siin ka Lõuna-Eesti riskirasedad. Siin saavad Eesti arstitudengid oma esmase väljaõppe ja töökogemused – ülikoolihaigla vajab tänapäevaseid abistamistingimusi!

Esmaste funktsioonidega KTG-aparaat maksab üle 100 000 krooni, keerulisemate ja täiuslikumate multifunktsionaalsete aparaatide hinnad küündivad kuni 400 000 kroonini. Oleme eesmärgiks seadnud saada kindlasti üks täiuslikum aparaat – ja et jälgimine on vajalik kõigile sünnitajatele, siis teeks suurt rõõmu ka võimalus lihtsamaid aparaate lisaks osta.

Peale aparatuuri soetamise on endiselt eesmärk kutsuda inimesi, kes on varem teinud püsikorralduslepingu, oma annetuslepingut jätkama. Samuti soovime leida uusi pikaajalisi toetajaid.

Lastefondi annetustelefonid:
Helistades 900 5025 kingid 25 kr,
helistades 900 5100 kingid 100 kr,
helistades 900 5500 kingid 500 kr.