Selveri traditsioonilise heategevusprojekti „Koos on kergem“ raames koguti 15 erineva haigla laste- ja sünnitusosakondade heaolu parandamiseks 76 791 eurot.

Heategevusraha koguti kõigis Eesti Selverites oma maakonna haiglale. Abivajavaid lapsi sai toetada iga Selverist tehtud ostuga, sentide ja eurode annetuskastidesse jätmisega ning Lotte sussišokolaadide ostmisega. Kõige enam koguti raha oodatult Tallinnas ja Tartus, aga ka Ida- ja Lääne-Virumaal, Viljandis, Võrus ja Pärnus.

Traditsioonilise heategevusprojekti „Koos on kergem“ raames saavad meie kliendid ja partnerid haiglaid abistada mitmel erineval moel. Novembri teises pooles ja detsembri hakul tehtud igalt ostult eraldati haiglatele 0,64 senti ning kuni jaanuari alguseni müüdi spetsiaalselt kampaaniaks tellitud Lotte sussišokolaade, mille kogutulu läheb samuti haigete laste heaks. Olulise panuse andsid Selveri kliendid, kes jätsid aasta jooksul annetuskastidesse seekord juba eurosente ning partnerid – maiustuste tootja Vilniaus Pergale, hambapastaga tegelev Glaxo Smith Kline ja Axa müslit müüv JSC Rigas Dzirnavnieks. Rekordtulemus tuli seekord eelkõige šokolaadide ostu hüppelisest kasvust ning Selverist tehtud ostude arvu tõusult. Sularaha jäeti annetuskastidesse mullusega võrreldes pisut vähem.

„Tulemus üllatas positiivselt, nii suurt summat ei osanud oodata. Kui mulluse hea tulemuse taga nägime olulist rolli käibelt kadunud kroonil, mida lahkelt annetati, siis seekord räägime juba eurodes tehtud heategudest. Aitäh kõigile, kes oma panuse andsid! Selle projekti edu võtmeks on just kohalik mõõde, sest inimeste jaoks on tähtis aidata oma kodukoha haiglat ja oma kogukonna lapsi. Paljude inimeste väike heategu annab haiglatele suure rahasüsti,“ kommenteeris projekti tulemust Selveri keti juht Andres Heinver.

Suurim toetussumma, 26 753 eurot, läheb Tallinna Lastehaiglale uue narkoosiaparaadi ostmiseks. Tartu Ülikooli Kliinikumi sünnitusosakond saab seekord kasutada kogutud 11 347 eurot sünnitegevuse tsentraalse jälgimise programmi soetamiseks.

Selver korraldab heategevusprojekte laste abistamiseks juba üheksandat aastat. Eelmiste kampaaniate raames on kokku kogutud ligikaudu 4 miljonit krooni (üle 255 600 euro). Mullu anti haiglatele üle 1,17 miljonit krooni (74 576 eurot). Annetusi haiglatele saab jätta aastaringselt kassas olevasse mündipurki, fuajees asuvasse kogumiskasti või kõigil Selveri võrkpallimeeskonna mängudel vastavasse anumasse.

TÜ Kliinikum sünnitustegevuse tsentraalse jälgimise programmi jaoks koguti 11 347 eurot. Pidulik vastuvõtt toimub 31. jaanuar kell 12.00.