Lastefondi eesmärk oli õpetada koolilapsi märkama abivajajat – hea kodaniku kasvatamine algab lapsepõlvest. Konkurss  inspireeris noori ja lapsi arutama oluliste teemade üle: Mis on Sinu jaoks heategu? Keda ja kuidas saad sina ise aidata?

Konkursile esitati 13 tööd, noored saatsid meile nii multikaid kui videoklippe.

Töid saabus nii Tallinnast, Tartust kui ka mujalt Eestist- Järva-Jaanist, Jõhvist ja teistest väiksematest kohtadest. Sally Stuudio Tallinnast saatis mitmete autorite multikaid, Viimsi Kooli näitering oli lavastanud ootamatu šokisituatsiooni, Tartu Kunstigümnaasiumi noored näitasid oma teed abivajajateni. Järva –Jaani koolilapsed ütlesid välja oma arvamuse- mida tähendab teha head.

Videofilme oli tehtud nii klassiga ühiselt kui päris iseseisvalt. Multikad olid valdavalt pärit ühelt-kahelt autorilt. Osalejaid oli nii põhikooli- kui gümnaasiumiastmest.

Noored panid tähele vajadust aidata hädasolevat kaaslast. Tähtis teema oli ka vabatahtliku töö tegemine oma kodukoha ja hüljatud loomade heaks.

Lastefond teeb peatselt videod ja multikad oma kodulehel www.lastefond.ee kõigile nähtavaks ja kaalub heast konkursi-mõttest edaspidi traditsiooni kujundamist.

Vahvamate lugude autoreid saime tänu sponsorite abile premeerida väikeste meenetega – suur tänu meie toetajatele Tallinkile, Fotoluksile ja teatrile Vanemuine!

Heade tegude jätkamiseks vajab Lastefond püsivat toetajaskonda –kõrge  südameharidusega noor aktiivne kodanik toetab kindlasti tulevikus laste ravi tulemuste parandamist ning paljusid teisi talle südamelähedasi projekte.

 

Videod:

VIDEO 1

VIDEO 2

VIDEO 3

VIDEO 4

VIDEO 5

VIDEO 6

VIDEO 7

VIDEO 8

VIDEO 9

VIDEO 10

 

Triin Lääne
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
Projektijuht
Tel: +372 52 178 69

Merike Kaunissaare
SA TÜK Lastefondi lisaõppematerjalide projekti meediajuht
Tel: 55 31 214
merike@lastefond.ee