Juba 6. oktoobril toimuval Tartu Sügisjooksul korraldavad Lastefondi vabatahtlikud lastele erinevaid põnevaid tegevusi ja koguvad annetusi kõnniraja rakmete ostuks Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse.

Tartu Sügisjooksu lastejooksud TILLUjooks ja MINImaraton on selle aasta viimased Klubi tartu Maratoni laste spordiüritused, kus on kohal ka Lastefondi vabatahtlikud, kes sisustavad sügisesel spordipäeval kõige pisemate aega. Lastefondi telgis on võimalik joonistada, meisterdada, mängida ja lihtsalt lõbusalt aega veeta. Noori jooksusõpru on ergutamas ka fondi maskott Mõmmik. Samuti on Lastefondi telk ametlikuks kohtumispaigaks üksteist kaotanud lastele ja vanematele.

Lisaks lastega tegelemisele on SA Tartu Ülikooli Kliinikumi 2012. aasta eesmärgiks koguda annetusi kõnniraja juurde kuuluvate rakmete ostuks Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse. Kõigi spordisõprade abiga on kogutud juba üle 1200 euro, kuid rakmete väärtuseks on 5000 eurot. 1500 eurot katab sülearvutite edasimüüja Computech, mis tähendab, et koguda oleks vaja veel pea 2300 eurot. Oma panuse laste taastusravi parandamisse saab igaüks anda Lastefondi annetuskastidesse juba 6. oktoobril toimuval Tartu Sügisjooksul.