SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondil on rõõm teatada, et head inimesed on poole aasta jooksul ülikooli lastekliiniku väikesele patsiendile annetanud nii pangaülekannete kui telefoni teel üle 600 000 krooni.

On selgunud, et niisugust rasket haigust põeb Eestis peale Varvara veel üks väike tüdruk ning ühisel otsusel Varvara emaga on lastefond asunud abistama ravimite ostul ka teda. Varvara ja Irina vajavad toetust, et tagada neile vajalik pidev ravi. Harvaesinev immunoloogiline defekt põhjustab neile kahele lapsele erinevaid ohtlikke tervisehäireid.

Kui organismil puudub võime võidelda seeninfektsiooniga, siis tekivad infektsiooni ägenedes naha, küünte ja siseorganite kahjustused. Möödapääsmatud on pidevad haigust allasuruvad ravitsüklid. Ravi käigus tekib ravimresistentsus – organism harjub kasutatava preparaadiga ega parane enam selle toimel. Et lapse heaolu saaks taastada, tuleb aeg-ajalt arsti otsusel rohtusid vahetada. Toimivad ravimid on väga kallid ning Haigekassa neid ei kompenseeri.

Lastefond saab nüüd tänu heade inimeste annetustele kindlustada Varvarale ja Irinale võimalikult pikaks ajaks vajalikud rohud.

Lastefondi juhatja Küllike Saar: ”Mul on väga hea meel, et appi on tulnud suur hulk püsiannetajaid – mõnele tervisega hädas olevale lapsele möödapääsmatud kaua kestvad ja kulukad ravikuurid vajavad pidevalt toetust. Just püsiannetajate olemasolu annab kindluse, et lastefond suudab aidata ka edaspidi. Aitäh headele inimestele!”

SA TÜK Lastefond jätkab oma tegevust 10. sünnipäeva-aastal väärtustades põhimõtet, et ükski laps ei tohi rahapuudusel jääda ravita! Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes. Lastefond jätkab heategevuskampaaniate korraldamisega ja sponsorsuhete sõlmimisega Tartu Ülikooli Kliinikumis laste arstiabi taseme tõusule kaasa aitamist.

Merike Kaunissaare