SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondil on rõõm teatada, et head inimesed on ülikooli lastekliiniku väikesele patsiendile siiani annetanud nii pangaülekannete kui telefoni teel 317 377 krooni. Lisaks on leidunud perekonnale tema mures otse abipakkujaid.

Varvara vajab toetust, et tagada talle vajalik pidev ravi, sest harvaesinev immunoloogiline defekt põhjustab lapsele erinevaid ohtlikke tervisehäireid.

Tüdruku organismil puudub võime võidelda seeninfektsiooniga, mis põhjustab ägenedes naha, küünte ja siseorganite kahjustusi. Möödapääsmatud on pidevad infektsiooni allasuruvad ravitsüklid, rohud on aga väga kallid ning Haigekassa neid ei kompenseeri.

Suur mure on ravi käigus tekkiv ravimresistentsus – haigus ei allu enam kasutatavale preparaadile. Aeg-ajalt tuleb arsti otsusel rohtusid vahetada – leida uusi ja efektiivsemaid võimalusi. Paranemist lubavate võimalike ravimite hinnatase on kõrge.

Lastefond soovib heade inimeste toel kindlustada Varvarale võimalikult pikaks ajaks vajalikud rohud.

Lastefondi juhatja Küllike Saar: ”Mul on väga hea meel, et raskes majanduslikus olukorras ei unustata abivajavaid lapsi. Paljud head inimesed on annetusega aidanud pikki raskeid haigusi põdevaid lapsi rohtude muretsemisel ja sellest on olnud suur abi – nii liigesehaige Erle kui ihtüosihaige Nestor koos vanematega on väga tänulikud. Eriti suur tugi on pikkade raviperioodide rahastamisel püsiannetustest. Ka on pidevalt abi vaja lastehaiglas töös oleva aparatuuri uuendamiseks. Meditsiiniaparatuur amortiseerub intensiivsel kasutamisel kiiresti – keskmiselt 6 aastaga. Haiglal on väga keeruline pidevalt selle jaoks raha leida – just püsitoetajate olemasolu annab kindluse, et lastefond suudab aidata ka edaspidi. Aitäh kõigile toetajatele!”