R-kiosk teeb Eesti Vabariigi juubeli puhul kingituse neljale toiduga seotud heategevuslikule ühingule või ettevõtmisele, jaotades nende vahel ära 15 000 eurone toetussumma.

Juubeliaasta puhul on R-kioskist võimalik osta kohvi uutest ja uhketest isamaalise sinimustvalge disainiga kohvitopsidest, mille igalt ostult annetab ettevõte 5 senti heategevuseks toiduga seotud algatustele. Selleks valis ettevõte välja kaheksa heategevuslikku ühingut või ettevõtmist, mille seast saavad inimesed välja valida lemmiku ja anda SIIN kuni 24. veebruarini oma hääl.

Neli enim hääli saanud algatust jõuavad finaali, kus suure lõpphääletuse käigus selgub 15 000 euro suuruse summa täpne jagunemine. Otseülekandena toimuv lõpphääletus leiab aset 1. märtsil 2018.

Ravitoidusegude soetamist raskelt haigetele lastele, kes vajavad neid puuduliku kaaluiibe või füsioloogilise suutmatuse tõttu süüa tavatoitu, on Lastefond toetanud alates 2010. aastast. Käesoleval hetkel toetab Lastefond 21 ravitoidusegu vajavat last, kelle ravitoidu ja selle manustamiseks vajalike abivahendite kulud ulatuvad kuni 600-700 euroni kuus. Selleks, et Lastefond saaks praeguses mahus toetustega jätkata kuni laste abivajadus püsib või Eesti Haigekassa võtab ravitoidu kompenseerimise enda ülesandeks, on vaja heade annetajate ja koostööpartnerite abi. Anna oma hääl, et raskelt haiged lapsed saaksid neile vajalikku ravitoitu!