SA TÜK Lastefondi tänavust põhikampaaniat „Unistuste puhkus“, mis kogub raha puuetega lastele hoiukodude loomiseks, on heategevusprojektidega asunud toetama ka osaühingud GoAdventure, Konetex Grupp ning ParkIT.

1. märtsil sai alguse Lastefondi ja määrdeainete maaletooja Konetex Grupp OÜ heategevuslik koostöö, mille raames annetab ettevõte igalt käesoleval aastal müüdud Petro-Canada määrdeaine liitrilt 1 sendi Lastefondile.

Reisikorraldusettevõte GoAdventure OÜ korraldab 1. juunil koostöös luksushotellikett Rixosega heategevusliku tenniseturniiri, millega kogutakse raha Lastefondile hoiukodude teenuse toetamiseks. Tallinnas, tennisekeskuses Teretennis toimuval võistlusel võtavad mõõtu tuntud Eesti ettevõtjad ja sportlased. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta ning kõigi kohapeal Lastefondile annetuse teinud külastajate vahel loositakse välja puhkusereis.

Parkimis- ja liikluskorraldusettevõte OÜ ParkIT aga toetab hoiukodude loomist annetades tänavu 1. märtsist 1. juulini 80% oma kasumist Lastefondile. Annetatav summa kujuneb valesti parkimise eest kirjutatud ja tasutud trahvidest ning blokeeritud jalgrataste vabastamistasudest.

Lastefondi tegevjuht Küllike Saar tunneb siirast heameelt, et kampaania “Unistuste puhkus” on erinevate ettevõtjate tähelepanu pälvinud ning nad soovivad sellele ise õla alla panna. „Kõik eelmainitud ettevõtted on ise abistamissooviga Lastefondi poole pöördunud. See on selge märk ettevõtete sotsiaalse vastutuse tunnetuse suurenemisest, mille üle saab vaid rõõmu tunda,“ ütles ta.

Lastefondi 2014. aasta põhikampaania eesmärgiks on toetada sügava ja raske puudega lastele hoiukodudes hoiuteenuse ning tugiteenuste pakkumist kogu perele. Esimene hoiukodu avatakse juba 17. märtsil SA Tartu Perekodus Käopesa. Lähemalt kampaaniast: http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kaimasolevad-toetusprojektid/2014-pohikampaania/

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.