TÜ Kliinikumi Lastefond on enneaegsena sündinud Jani toetanud alates 2011. aastast ning 2016. aastal kutsus fond ellu projekti “Jan kõndima!”, et anda poisi arengule intensiivse treeninguga hoogu juurde. Kuna tulemused tulevad tasapisi, on järjepidevus äärmiselt oluline ning Jani toetamise jätkamine on vajalik.

10-aastane Jan sündis enneaegsena. Sünnitrauma tekitas poisile ajukahjustuse, mis väljendub kogu keha haaravates motoorsetes häiretes. Eriti häiritud on tema alajäsemete liikuvus. Jani vaevab suur lihasspastilisus ehk lihaste kangus, mistõttu suudab ta liikuda üksnes spetsiaalsete harkkarkude abil.

Et toetada poisi arengut on fond katnud Jani füsioteraapia ja ratsutamisteraapia laagrites osalemise kulusid juba mitmeid aastaid. 2016. aastal kutsus Lastefond ellu projekti “Jan kõndima!”, et anda poisi arengule intensiivse treeninguga hoogu juurde ning vaadata, kas igapäevane treening aitab poisi kõndima või parandab vähemalt oluliselt Jani iseseisvat liikumisvõimet.

Projekti raames on Jani treeninud kord nädalas invasportlane ning puuetega inimeste treener Randel Peerna ning tugiisiku abil teeb poiss 4-5 korda nädalas spetsiaalseid harjutusi. Lisaks katab fond lapse suvised ratsutamisteraapia laagris osalemised. Jani taastumisele on õla alla pannud ka Fitlap OÜ nõustaja Heikki Mägi, kes toetab teda tasuta toitumisnõustamisteenusega.

Tänaseks on Jani iseseisev liikumine harkkarkude toel paranenud ning taanduma hakkab ka hirm kõndimise eest. Tänu toitumisnõustamisele on poisi kehakaal vähenenud, mis omakorda toetab liikuma hakkamist. Kuna tulemused tulevad tasapisi, on äärmiselt oluline järjepidevus ning vajalik on Jani toetamisega jätkata.

Fond aitab heade annetajate toel tasuda Janile vajaliku füsioteraapia, hipoteraapia laagri ja arstilkäikudega seotud transpordi kulude eest, et täita poisi unistus – hakata iseseisvalt kõndima. Projekti kulu on ligi 7000 eurot aastas.

Lastefond on erinevad arendavad teraapiad võtnud tänavuse aasta põhikampaania Üleannetus fookusesse. Füsioteraapia vajalikkusest Janile on valminud ka VIDEO.