Pühapäeval, 24. mail toimub Tartu Tamme staadionil tüdrukutele mõeldud spordiüritus “Printsesside Jalgpallipäev”, mille eesmärgiks on kummutada müüt, et jalgpall on poiste ala. Ürituse raames kogutakse ka annetusi SA TÜK Lastefondile.

JK Tammeka naiskonna eestveetav üritus leiab aset esimest korda ning sellest on oodatud osa saama 5–12-aastased tüdrukud koos peredega.

Kavas on erinevad lõbusad spordimängud, jagatakse õhupalle, tehakse näomaalinguid ja palju muud toredat. Pärast printsesside sportlikke jõupingutusi algab kell 16.00 Tammeka duubelnaiskonna mäng ning kõik väikesed printsessid on oodatud sellele kaasa elama. Üritusel osalemine on kõigile tasuta.

Sellest aastast toetab Tammeka naiskond ka Lastefondi ning üritusest võtavad osa ka fondi maskott Mõmmik koos oma sõpradega, kes viivad samuti lastega läbi mitmeid vahvaid tegevusi, mille eest saab soovi korral anda väike panus Lastefondi annetuskasti. Annetustega toetatakse fondi tänavust põhikampaaniat “Katkised hinged”, mis keskendub asenduskodus elavatele lastele vajalike teraapiate võimaldamisele.

“Tammeka naiskond on sellest aastast erilist rõhku pannud noorte tegevusele. Ürituse raames soovime näidata tüdrukutele, et jalgpall sobib ka neile ning tõsta lapsevanemate teadlikkust, milline üks jalkatrenn välja näeb,” selgitab JK Tammeka tegevjuht Kalle Paas.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus.