Eile toimus võimlemisklubi Janika Võru osakonna 5. sünnipäeva tähistamiseks heategevuslik kontsertetendus “Haldjate jõulud”, mille piletitulu ning annetustega koguti raha 2-aastase Simoni toetuseks.  

Heategevuslikul kontsertetendusel astusid üles Tartu ja Võru võimlejad. Piletitulu ja annetustega koguti kokku 676 eurot, mis suunatakse TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu sihtotstarbeliselt 2-aastase Simoni raviks.

Antsla valla poisil Simonil on kaasasündinud kõri-, trahhea-, ja söögitorulõhe, mille tõttu ei ole ta võimeline loomulikul teel hingama ega sööma. Talle on paigaldatud trahheostoom (kunstliku hingamise jaoks hingetorusse tehtav avaus) ja gastrostoom (kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond). Samuti vajab ta pidevat aspireerimist ehk hingamisteede puhastamist eritistest. TÜK Lastefond on alates 2015. aasta lõpust aidanud Simoni pere vajalike abivahendite ning spetsiaalse ravitoidusegu soetamisega.

Võimlemisklubi Janika Võru osakonna treener Eliise Abel nentis, et ta soovis Simoni aitamise kaudu lisada pisikesele sünnipäevale juurde miskit erilist. “Rääkisin oma ideest ka lastele ja neile see väga meeldis,” tõi ta välja.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar rääkis, et kontsertetendusest õhkus armsat ja ehedat südamlikkust. “See on tõsiselt vahva, et võimlemisgrupp tähistas oma 5. sünnipäeva heategevusliku eesmärgiga ning oleme siiralt õnnelikud, et raskelt haigeid lapsi kohalikul tasandil märgatakse ja toetatakse,” ütles ta. Saar lisas, et võimlemisklubi Janika Võru osakonna treener Eliise on korraldanud TÜK Lastefondi toetuseks ka heategevusliku aeroobikaõhtu. “Oleme tänulikud, et Eliise on meiega pikaaegset koostööd teinud ja panustanud meie kaudu Võru piirkonna laste heaolusse ja ravitingimuste parandamisse,” tänas ta.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee