Radisson Blu Hotel Olümpia koostöös kohvitarnija Infomelton OÜ-ga toetab kolme lapse insuliinipumba ostu 2277 euroga.

Iga juunikuu jooksul kohvikus Boulevard ostetud Lavazza kohvijoogi pealt annetasid Radisson Blu Hotel Olümpia ning Infomelton OÜ kokku 30 senti insuliinipumpade ostuks. Ettevõtete abiga koguti 2277 eurot, millega toetatakse Toila perekonda, kus kasvavast neljast lapsest kolm kasutab igapäevaselt insuliinipumba abi. Uue insuliinipumba said 4aastane Anni-Triin ja 10aastane Teet Andreas. Kampaania oli niivõrd edukas, et raha jagub veel ka kolmandale insuliinipumba taotlejale.

2011. aastal korraldas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond insuliinipumpade kampaania, et säästa lapsi igapäevasest nõelaga süstimisest ning teavitada laiemalt probleemist. Kampaania tulemusel sai insuliinipumba ligi sada last ning käesolevast aastast laienes ka insuliinipumpade kompenseerimine Haigekassa poolt: vanemate mudelite puhul kompenseeritakse pumba ost 90 ja uuemate mudelite puhul 50 protsendi ulatuses. Samuti tõusis hüvituse saamise vanusepiir varasemalt neljalt kaheksateistkümne eluaastani.

„Annetuste kogumine ja kampaaniad koostöös hoolivate ettevõtetega selles vallas jätkuvad, kuna Eestis on umbes 500–600 diabeedikust last, kes vajaksid insuliinpumpa. Insuliinpumbad on aga väga kallid, umbes 1000–2000 eurot, ja kõik pered ei jõua maksta omaosaluse tasu. Konkreetse paljulapselise pere näitel oleks olnud kahe lapse insuliinpumpade soetamine perele liiga suur väljaminek, sest kahe lapse peale oli summa ligikaudu 1700 eurot,“ kommenteeris Lastefondi tegevjuht Agnes Männik.

Laste ravitingimuste parandamise taotlusi saab esitada Lastefondi kodulehel: www.lastefond.ee.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ning tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.