SA TÜK Lastefond valis juba teist hooaega aasta parima vabatahtliku. 5. juuni tänuüritusel kuulutati aasta vabatahtlikuks Tallinna vabatahtlike juht Kätlin Taimsaar, kes sai oma valdusesse ka rändmõmmiku.

Lastefond tegutseb juba teist aastat aktiivselt ka Tallinnas ning Kätlin on see inimene, kes sealse vabatahtlikkonna tegutsemisele aluse lõi. Kätlin juhtis Tallinna vabatahtlike koosolekuid ja üritusi, töötas välja alusdokumentatsiooni, esindas Lastefondi teles ning koolitas uusi vabatahtlikke. Suure missioonitundega Kätlin kommenteerib: „Minu vabatahtlik tegevus Lastefondis on aidanud aitajal – Lastefondil – abivajajaid paremini aidata.“

Lastefondil on 80 vabatahtlikku, neist umbes 50 on väga aktiivsed panustajad ning kümmekond vabatahtlikku kuuluvad fondi struktuuris ka ametkonda. Vabatahtlikkonna eesmärk on toetada oma tegevusega Lastefondi eesmärkide täitmist. Seejuures on vabatahtlikud seadunud enda jaoks oluliseks viis põhiväärtust – avatus, aktiivsus, hoolivus, koostöö ja usaldusväärsus –, mis on nende arvates vabatahtlikutöö lahutamatuks osaks. Lastefondi vabatahtlikud on sel hooajal fondi esindanud pea poolesajal üritusel ning toonud fondi suurel hulgal annetajaid ja abivajajaid. Vabatahtliku tegevusega Lastefondis saab tutvuda ja huvi korral liituda lastefondi kodulehel.

Tänuüritusel jagati auhindu, mille olid välja pannud Pühajärve SPA & Puhkekeskus, Teater Vanemuine ja Rahva Raamat. Tänukirjad trükkis SYS Print ning kogu aasta kostitas vabatahtlikke enda juures Vilde Lokaal & Kohvik. Suured tänud kõigile vabatahtliku tegevuse toetajatele.

Tänu vabatahtlikule tegevusele saab fond oma tööd oluliselt paremini teha. Aitäh kõigi pisikeste abivajajate nimel!

TÜK Lastefondi tegevjuht
Agnes Karlson

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.