SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetas kahe-aastase Ivani eluks vajaliku hingamisaparaadi ning aspiraatori tarbeks aku ostu. Samuti on Ivan juba teine laps, kes saab Lastefondi 2013. aasta sügava ja raske puudega laste suurkampaania raames lapsehoiuteenust.

Ivan sündis 2010. aasta novembris ning kahe kuu vanuselt tekkinud hingamiskatkestuse tõttu sai poiss ajukahjustuse. Praegu vajab väike Ivan hingamisel aeg-ajalt aparaadi tuge ning aspireerimist, samuti on talle toitmiseks paigaldatud gastrostoom. Et Ivani eluks tarvilikud seadmed töötaksid ka elektrikatkestuse korral, on vajalikud lisaseadmed – UPS ja aku, mis võimaldavad aparaatidel töötada autonoomselt kuni 18 tundi.

Pere pöördus abi saamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi poole, kes omalt poolt aitas kaasa vajaliku aku soetamisele. Lastefond on pisikest Ivani aidanud ka varem, toetades pulssoksümeetri sensorite ostu.

Alates maist saab Ivan ka Lastefondi 2013. aasta suurkampaania toetusel lapsehoiuteenust kuni 60 tunni ulatuses kuus. Ivani juures käib tuttav hoidja, keda pere usaldab ja kellega poiss on harjunud.

Lastefondi selle aasta sotsiaalkampaania „Aita aitajal aidata“ keskendub sügava ja raske puudega laste ning nende perede aitamisele. Kampaania kesksel kohal on sügava puudega laste lapsehoiuteenuse toetamine, kuna riigi võimalused on abi osutamisel vähesed ning kõigile vanematele ei ole pakutud teenus erinevatel põhjustel kättesaadav.

Kampaaniast lähemalt:
http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/2013-pohikampaania
Lähemalt sügava ja raske puudega lastest, keda Lastefond toetab: http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kaimasolevad-toetusprojektid/aitame-eliiset

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.