Fondi iga-aastasest püsiannetajate profiili analüüsist selgus, et koguarvult on kõige altimad toetajad kaksikute ja jäära tähtkujus sündinud inimesed ning keskmise annetussumma järgi kõige lahkemad kaljukitsed.

2017. aastal annetasid TÜ Kliinikumi Lastefondile püsivalt 1401 eraisikut kogusummas ligi 150 000 eurot. Püsiannetajateks loeti eraisikud, kes olid annetanud aastas vähemalt kuuel erineval korral. Keskmise püsiannetuse suurus oli 9,8 eurot ning püsiannetajate mediaanannetus 5 eurot.

Sünniaeg oli võimalik teada saada 96% püsiannetajatest, kellest kõige suurema osa moodustasid kaksikute ja jäära tähtkujus sündinud inimesed. Järgnesid sõnni, vähi ja lõvi sodiaagimärgiga annetajad. Kõige vähem leidus Lastefondi püsiannetajate seas kaalude ja skorpioni tähemärgi esindajaid.

Kõige suurema keskmise püsiannetussummaga, milleks oli 11,1 eurot, panustasid Lastefondi kaudu raskelt haigete laste ravitingimuste parandamisse kaljukitse sodiaagimärgiga inimesed. Sealjuures oli kaljukitsede ja keskmise annetussumma poolest teise koha vahe koguni 1,4 eurot.

Keskmise püsiannetussumma suuruse poolest järgnesid kaljukitsele lõvi tähemärgi kandjad, kes annetasid aasta jooksul püsivalt 9,7 eurot. Keskmise püsiannetussumma poolest kolmandal kohal olid skorpioni tähemärki kandvad toetajad, kes panustasid püsivalt 9,4 eurot.

See, kas annetuse keskmine suurus või annetamiste arv ka tegelikult sõltub tähtkujudest, vajaks edasist ökonomeetrilist modelleerimist.

Lastefondi püsiannetajatega on võimalik liituda järgneval lingil: https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.