Lastefond toetab MTÜ Maria ja lapsed projekti „Päikesekiired meie laste silmis“, mille eesmärk on pakkuda lastele ja kasvatajatele professionaalset selgitustööd ja abi.

Tudulinna Asenduskodus kasvavad erivajadustega ja sotsiaalsete probleemidega lapsed, kes vajavad tegevusterapeudi, eripedagoogi ja füsioterapeudi abi.

Lastefondi tegevjuhi Küllike Saare sõnul kaetakse antud projekti raames eripedagoogi ja tegevusterapeudi-logopeedi kulud kuni juunini, kus üle nädala laupäeviti kohtutakse vaheldumisi eripedagoogi, logopeedi ja füsioterapeudiga.  „Ühel päeval toetatakse 4 tunni jagu spetsialistide tööd ning vajadusel pikendatakse seda 6 tunnini,“ selgitas Saar.

Tegevusterapeudi tööd plaanib asenduskodu korraldada üle nädala laupäeviti ning pealelõunasel ajal, kuna laupäeva hommikupoolikutel on laste külastusaeg, kus lapsi võivad külastada nende vanemad ja sugulased. Just pärast perekondade külastust vajavad lapsed tuge ning tekivad küsimused, millele kasvatajad ei oska ehk vastata.

Eripedagoogi töö lastega on suunatud eelkõige pedagoogiliste probleemidega tegelemisele ehk nendele lastele, kellel on raskuseid koolis ja lasteaias. Lisaks tööle lastega, toimuvad vestlused ka personaliga, et aidata neil mõista ning õpetada probleemiseid lapsi. Personali suunatakse toetama ja laste raskusi märkama.

Tänavune MTÜ Maria ja lapsed Tudulinna Asenduskodu projekt „Päikesekiired meie laste silmis“ on jätk eelmisel aastal läbi viidud projektile.