Homme, 14. novembril tähistab SA TÜK Lastefond oma sünnipäeva selfi-kampaaniaga, mille raames palutakse inimestel teha endast foto koos mõmmiga, et aidata kaasa annetuse kogumisele hoiukodude toetuseks.

Pildistada võib end ükskõik millise mõmmiga: kampaaniaplakati taustal, koduse kaisukaruga või linna peal kohatud Lastefondi maskott Mõmmikuga. Pildid tuleb 14. novembri jooksul üles laadida vastavasse albumisse fondi Facebooki lehel.

Iga postitatud mõmmi-selfi pealt annetab Lastefondi koostööpartner, kinnisvara tagatisel laenu pakkuv ettevõte Nordic Hypo 1 euro Lastefondi 2014. aasta põhikampaania – sügava ja raske puudega laste hoiukodude – toetuseks.

“Lastefondi tegevus sügava ja raske puudega lastele hoiukodude ning tugiteenuste võimaldamisel ei ole mitte ainult suureks abiks lastele endale, vaid on oluliseks kergenduseks ka vanematele, kelle igapäevane hool ja vaev raske puudega lapse eest hoolitsemisel on ehk siiani jäänud ühiskonnas piisava tähelepanuta. Lastefondi abikäsi raskes olukorras perede jaoks “lünkade tätmisel” on vajalik ning meie ettevõte on otsustanud neid selles tegevuses võimaluste piires abistada,“ kommenteeris koosööd Nordic Hypo juhatuse esimees Sten Tikk.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tõdeb, et fondil tuleb päevast päeva tegeleda väga tõsiste lugudega ning vahelduseks on tore seda tööd ka veidi lõbusamalt teha, pakkudes samal ajal inimestele lihtsat ja toredat võimalust head teha.

„Kutsume üles end just mõmmiga pildistama, sest kaisukaru sümboliseerib turvalist toetajat, kellele iga kell oma muret kurta võib. Ilmselt on meil kõigil oma lapsepõlvest helged mälestused seoses mõne kaisukaga, kes kõik halvad tujud ära ajas ja naeratuse näole tõi, kui ta endale kaissu sai võtta. Lastefondi maskottgi on suur ja pehme kaisukaru Mõmmik, kes aitab oma annetajatest sõprade abiga haigeid lapsi nii, kuidas vähegi oskab. Lisaks lihtsale annetusviisile on mõmmiga selfi tegemine ka sümboolne toetusavaldus kõigile abivajajatele. Loodame südamest, et inimesed tulevad meie vahva mõttega kaasa!“ kutsub ta kõiki üles Lastefondile kingitust tegema ja kampaaniaga liituma.

SA TÜK Lastefond saab 14. novembril 14-aastaseks. Lisaks selfi-kampaaniale tähistatakse sünnipäeva piduliku tänuüritusega Tallinnas Radisson Blu Hotel Olümpia banketisaalis, kus antakse TÜ Kliinikumile sümboolselt üle koostöös Selgaga hangitud vastsündinute hingamisaparaat ning peetakse meeles kõiki fondi häid partnereid.

Loe Lastefondi sügava ja raske puudega laste hoiukodude projektist lähemalt fondi kodulehelt või annetuskeskkonnast “Ma armastan aidata”.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.